Nowe inspiracje w działalności wolontaryjnej naszego Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi
Autorstwo / redakcja: Mariola Matyszczak, Łucja Dobrowolska   
piątek, 15 listopada 2013 15:20

Wraz z nadejściem jesieni w naszym Schronisku pojawiły się nowe pomysły na rozwój działań twórczych. W pracowni artystycznej gościmy panią Ludmiłę Rubaszewską — artystkę plastyka (malarstwo, grafika), absolwentkę Przykarpackiego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka. Pani Ludmiła jest z zawodu pedagogiem plastyki, pracuje we wszystkich technikach. Od 12 lat mieszka i tworzy w Polsce. Pochodzi z Ukrainy, gdzie również znana jest jej twórczość. Pani Ludmiła prowadzi działalność wystawienniczą od początku lat dziewięćdziesiątych. Jej prace trafiły do różnych kolekcji na całym świecie. Artystka bierze udział w różnych plenerach, jednak szczególnie ceni sobie plenery polonijne w Bagnie koło Obornik Śląskich. Prowadzi także działalność charytatywną.

Pani Ludmiła podjęła również współpracę ze Schroniskiem im. św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek Dziećmi przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, gdzie prowadzi warsztaty plastyczne dla pracowników i mieszkanek Schroniska. Prezentowane techniki będą dla nas inspiracją nie tylko w codziennej pracy w ośrodku, ale przysporzą radości płynącej w adoracji piękna.

Jednocześnie w świetlicy Schroniska wystawione zostały prace malarskie artystki , obrazy olejne prezentują piękne bukiety kwiatów, jest również kolekcja kwiatowa „ Cztery Pory Roku „ . Główne pomieszczenie Ośrodka stało się dla nas małą galeria sztuki. Mieszkanki są bardzo zainteresowane pracami pani Ludmiły. Świetlica nabrała przyjaznego klimatu, dzięki bogactwu barw obrazów. Jedna z podopiecznych - pani Janina Wiczas, powiedziała: "Piękne te kwiaty… przypominam sobie swoje dzieciństwo na wsi. To były najlepsze lata mojego życia…"

Z pewnością współpraca z panią Ludmiłą przyczyni się do rozwoju potencjału twórczego pracowników i podopiecznych Ośrodka. Jednocześnie będzie wsparciem w radzeniu sobie z jesienną aurą i ogromnym bagażem różnych życiowych trudnych spraw mieszkanek.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->