Trwa odliczanie dni do Wrocław Cup 2015 — naszego turnieju piłki nożnej na wrocławskim Rynku (4-5 lipca 2015)
Autorstwo / redakcja: Maciej Gudra   
środa, 15 kwietnia 2015 18:07

Wrocław Cup 2015W sobotę i niedzielę 4–5 lipca 2015 na wrocławskim Rynku organizujemy VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych — Wrocław Cup 2015. Piłka nożna uliczna jest dyscypliną uprawianą w ponad 60 krajach na świecie, od roku 2003 organizowane są Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Reprezentacja Polski zdobyła na nich dwukrotnie srebrny i dwukrotnie brązowy medal. Jest to dyscyplina stworzona przede wszystkim dla ludzi bezdomnych.

Jej ideą jest upowszechnianie i aktywizacja społeczna różnych środowisk wokół piłki nożnej, jednego z najpopularniejszych sportów na świecie. Jest to szansa, aby pokazać, że osoby bezdomne czy uzależnione to nie tylko ludzie zaniedbani, których często spotykamy na ulicach miast, ale ludzie, którzy mają cele, ambicje, chcą walczyć o lepsze jutro dla siebie.

Podjęliśmy wszelkie wysiłki od strony organizacyjnej, żeby impreza się udała, przynosząc zadowolenie zawodników, mieszkańców Wrocławia i turystów odwiedzających nasze piękne miasto. Aby zapewnić standard odpowiadający randze mistrzowskiej rozgrywek oraz, aby zagraniczni piłkarze dobrze wspominali wizytę we Wrocławiu, musimy ponieść nieuniknione wydatki. Brakująca kwota to około 20 tys. zł. Prosimy o wsparcie. Firmom dajemy możliwość zareklamowania się w obszarze wrocławskiego Rynku udostępnionym nam na organizację mistrzostw. Propozycje prosimy składać Koordynatorowi — Maciejowi Gudrze, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Indywidualni darczyńcy mogą dokonywać wpłat na konto wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta: 87 1020 5242 0000 2502 0151 6897 — z dopiskiem: "Wrocław Cup 2015". Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kibicowania naszej drużynie!

Podczas poprzednich edycji miejsce rozgrywek było chętnie odwiedzane przez mieszkańców Wrocławia, a także turystów, którzy w okresie wakacji spędzali czas w stolicy Dolnego Śląska. Turniej cieszył się także zainteresowaniem mediów — informacje o nim, relacje z przebiegu i wyniki pojawiały się w najważniejszych mediach lokalnych, a także ogólnopolskich. Wrocławski turniej to pierwsza i jedyna (jak do tej pory) tego typu impreza w Europie. Każdego roku uczestniczy w nim kilkanaście drużyn krajowych i zagranicznych.

Celem realizowanego zadania jest aktywizacja społeczna osób zagrożonych bądź wykluczonych społecznie, z naciskiem na osoby bezdomne i uzależnione od alkoholu czy narkotyków. Jak pokazuje doświadczenie, piłka nożna uliczna jest doskonałym wsparciem w procesie wychodzenia z uzależnień czy bezdomności. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach uczą się, jak w sposób konstruktywny spędzać czas wolny. Rywalizacja sportowa uczy walki o cele, którą później można przełożyć na walkę o cele życiowe.

W zeszłym roku — jesienią 2014 — Reprezentacja Polski zdobyła brąz na Mistrzostwach Świata w Chile. Planowany termin tegorocznej imprezy to 4–5 lipca 2015 (sobota–niedziela). W poprzednich latach na naszym turnieju było m. in. tak:

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->