Kalendarium MiserArt — marzec 2019
środa, 10 kwietnia 2019 19:29

1–2 marca 2019 część zespołu MiserArt — strefy kreatywnej w labiryncie wykluczenia spędzała w Cieszynie jako goście Zamku Cieszyn.   W ramach święta Zamku uczestniczyliśmy w debacie na temat sąsiedztwa i prezentowaliśmy nasz nowy okrągły stół.

W dniach 5.03. i 12.03. mieszkańcy ogrzewalni św. Brata Alberta uczestniczyli w spotkaniu filmowym połączonym z poczęstunkiem.   W tych dniach MiserArt odwiedziło każdorazowo około 60 osób.

W każdą środę marca zespół MiserArt uczestniczy w spotkaniu warsztatowym z Roksaną Mehrafzoun i Agatą Mazurkiewicz.   Poznajemy teoretyczne i praktyczne aspekty pracy z dziećmi i młodzieżą, doskonalimy metody pracy zespołowej i warsztatowej.

 

18-19.03. w MiserArt, a 20.03 w Ogrzewalni Św. Brata Alberta zorganizowane zostały rekolekcje „Dom Ojca” prowadzone przez o. Michałowa Murzyna, o. Marcina Mogielskiego i Wspólnotę Galilea.

W marcu nawiązaliśmy także współpracę z rezydentkami projektu AIR Wro z Kijowa:  Mariną Khrypun i Valerie Karpan.   Wspólnie przygotowujemy się do realizacji wspólnego projektu stołu sensorycznego, który będzie eksponatem Bienalle Wro 2019 w Centrum Sztuki WRO.

15 marca odbył się niezwykły koncert improwizacji jazzowej zespołu Ruch Śniegu.   Duet tworzą Patryk Zakrocki i Mateusz Rybicki.

D:\DCIM\100CANON\IMG_8028.JPG

W każdy czwartek marca w ramach akcji „Przywracanie wzroku ubogim” studentki optometrystyki badały wzrok mieszkańcom ogrzewalni oraz osobom spotkanym i zachęconym przez streetworkerów.

Od 2018 r. Fundacja Homo Sacer realizuje projekt „MiserArt — prowadzenie pracowni dizajnu recyklingowego i pracowni chleba współorganizowanych przez osoby z doświadczeniem bezdomności”.   Wewnętrzne cykle warsztatowe odbywają się w każdym miesiącu.   W marcu warsztaty odbywały się w dniach 25–29 marca.   Skupiamy się podczas nich głównie na tworzeniu nowych projektów stołów-ogrodów oraz lamp upcyklingowych w ramach kolekcji EcoBauhausu.   W wybranych terminach pieczemy też pyszne naturalne chleby.   Projekt jest realizowany od 2018 r. do końca 2020 r. przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław.

D:\DCIM\100CANON\IMG_7929.JPG

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->