Reprezentacja MiserArt uczestniczyła w Toruniu w spotkaniu 7 Aniołów — Laudato Si’
czwartek, 09 czerwca 2016 12:36

W dniach 26-29 maja 2016 w Toruniu reprezentacja MiserArt po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu odbywającym się w ramach projektu 7 Aniołów — Laudato Si’:

W projekt jesteśmy zaangażowani od samego początku, tj. od listopada zeszłego roku, kiedy to, podjęliśmy się wykonania elementów scenografii potrzebnych do realizacji widowisku „Laudato Si’. Święto stworzenia.” Powierzone nam zadanie, mimo licznych trudności, sfinalizowaliśmy pomyślnie.

„Laudato Si’. Święto stworzenia” to wielkie widowisko uliczne, w którym występuje ponad 70 aktorów z kilkunastu grup z całej Polski. Całość to połączenie tańca, światła, muzyki i ognia.

Autorski spektakl, który powstał dzięki temu, że ludzie chcą przebywać ze sobą i tworzyć.

Odpowiadamy w ten sposób na wezwanie Papieża Franciszka — ROBIMY RABAN. Szalone maszyny tworzone przez mieszkańców schroniska w Szczodrem, skupionych wokół MiserArt, elementy zwierzęcej scenografii, wykonanej ze złomu przez podopiecznych pracowni osób niepełnosprawnych w Toruniu. A do tego zapał i energia niesamowitych aniołów. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy się zaangażować w to dzieło.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->