Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Relacja z wyjazdu turystycznego z podopiecznymi na Zamek Książ (30.09.2023)
Autorstwo / redakcja: Mirosław Tymoczko   
poniedziałek, 16 października 2023 18:44

W ostatnią sobotę września 2023 podopieczni, pracownicy i sympatycy Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wzięli udział w autokarowej wycieczce do Zamku Książ, wałbrzyskiej Palmiarni oraz do Parku Zdrojowego w Szczawnie Zdrój.

Gdy wysiadaliśmy z autokaru na parkingu pod zamkiem, lekko siąpił deszczyk, ale po krótkiej chwili przestał i z godziny na godzinę pogoda robiła się coraz lepsza — i nawet słoneczko towarzyszyło nam podczas wspólnej wycieczki.

Zamek Książ i otaczający go Księżański Park Krajobrazowy wywarł na nas duże wrażenie i na pewno pozostawi miłe wspomnienia.   Podczas zwiedzania zamku każdy z uczestników miał możliwość otrzymania specjalnego urządzenia ze słuchawkami (tzw. zestaw audioguide), służącego do opowiadania przez lektora, co się ogląda podczas zwiedzania poszczególnych pomieszczeń na zamku.

Po zwiedzeniu tego największego dolnośląskiego zamku udaliśmy się pieszo do nieodległej Palmiarni, gdzie mogliśmy podziwiać egzotyczną roślinność, która reprezentuje florę z niemal wszystkich kontynentów.   Nie zabrakło tam również „dumnie kraczących” pawi na wybiegu, a także rozbawionych lemurów.

Na koniec podjechaliśmy do Parku Zdrojowego w Szczawnie Zdrój, po którym oprowadzała nas nasza przewodniczka.   Później był czas wolny na spacer po parku i możliwość dokonania zakupu pamiątek czy zrobienia pamiątkowych zdjęć.   Mieliśmy też do spożycia własny smaczny bigos oraz na deser pyszne bułeczki z nadzieniem owocowym upieczone przez panią Marysię w Schronisku św. Brata Alberta dla Kobiet we Wrocławiu.

Do Wrocławia wróciliśmy w godzinach wieczornych z przekonaniem, że był to miło i pożytecznie spędzony wspólnie czas.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w realizacji tej wycieczki oraz jej uczestnikom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Osobne gorące podziękowania należą się głównemu sponsorowi naszej wycieczki — Firmie Merida Sp. z o. o. we Wrocławiu, bez której raczej trudno byłoby zrealizować ten projekt.

 

Foto:  Mirosław Tymoczko

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->