Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Radio Rodzina: wyzdrowienie, koniec kwarantanny i powrót do działania – dobre wieści (26.03.2020)
Autorstwo / redakcja: Adrianna Sierocińska (Radio Rodzina — Wrocław), adm-OK   
czwartek, 26 marca 2020 22:08

Zakończyła się kwarantanna mieszkańców Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu.   Tak jak i podczas ewakuacji, tak i dziś w powrocie 150 mężczyzn do Noclegowni działania Towarzystwa wspiera wrocławskie MPK.   Jeden z mieszkańców Noclegowni zarażony koronawirusem został wypisany ze szpitala.

Podczas kwarantanny miejsca noclegowe dla podopiecznych zapewniło Centrum Zarządzania Kryzysowego, za posiłki odpowiadał MOPS, a od dziś Noclegownia przy ul. Małachowskiego powraca do działania.

Towarzystwo czynnie pomaga również tym osobom bezdomnym, które na co dzień nie są pod jego opieką. Nadal funkcjonuje streetbus, choć w nieco zmienionej formie. Produkty deficytowe, które potrzebne są w placówkach, to papier toaletowy, ręczniki papierowe, środki opatrunkowe i do dezynfekcji oraz żywność o długim terminie przydatności.

Wrocławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składa serdeczne podziękowania dla wrocławskich instytucji — Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, MPK, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej — za zabezpieczenie warunków osobom odbywającym kwarantannę w związku z COVID-19.

 

Więcej (także audio) na:  https://www.radiorodzina.pl/2020/03/26/wyzdrowienie-koniec-kwarantanny-i-powrot-do-dzialania-dobre-wiesci-od-towarzystwa-pomocy-brata-alberta/

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->