Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Prewentorium COVID-19 dla osób bezdomnych przy ul. Parkowej we Wrocławiu (ARCHIW.)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
środa, 29 kwietnia 2020 12:53

[Treść archiwalna:]   W dniu 27 kwietnia 2020 Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta uruchomiło przy ul. Parkowej 14–16 we Wrocławiu specjalną placówkę tymczasową dla osób bezdomnych pod roboczą nazwą „Prewentorium”.   W obiekcie udostępnionym przez Gminę Wrocław znajduje się 60 buforowych miejsc noclegowych, będących tymczasowym miejscem zakwaterowania dla osób bezdomnych oczekujących na pobyt w jednej ze stałych placówek w okresie epidemii COVID-19.   „Prewentorium” prowadzone jest całodobowo z pełnym zapleczem sanitarnym oraz zapewnieniem 3 posiłków dziennie.

Personel do obsługi placówki zapewniony jest przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie.   Życie w placówce jest „zindywidualizowane” w sposób minimalizujący zarażenie COVID-19 poprzez podzielenie w odpowiedni sposób przestrzeni budynku udostępnionego przez MCS.   W budynku wydzielone są izolatki dla osób wymagających kwarantanny.

W „Prewentorium” obowiązuje rygor sanitarny, tak aby nauczyć osoby bezdomne bezwzględnej higieny i nawyków ograniczających ryzyko związane z COVID-19.   Po odbyciu kwarantanny w tym obiekcie, osoby bezdomne zostaną przyjęte do schronisk, noclegowni funkcjonujących na terenie Gminy Wrocław prowadzonych przez Towarzystwo.

Na dalszym etapie „Prewentorium” zostanie wsparte działaniami streetworkerów.   Osoby bezdomne pozostające w przestrzeni publicznej będą mogły otrzymać jedzenie i środki ochrony osobistej oraz pomoc medyczną.

Zadanie realizowane jest we współpracy z MOPS, MCS i Zarządem Głównym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, współfinansowane w ramach rozszerzenia projektu „Akademia Streetworkingu” (projekt wdrożeniowy finansowany w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ Działanie: 2.5 Skuteczna pomoc społeczna nr umowy POWR 02-05-00-00-0212/18-00) oraz Gminę Wrocław.

Tymczasowa placówka „Prewentorium” zakończyła działalność 31.08.2020.

 
 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->