Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

O nas

"Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny".


Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta powstało przy Zarządzie Głównym 30 maja 1983 roku, odciążając Zarząd od opieki nad Schroniskiem przy ul. Lotniczej oraz w późniejszym terminie od spraw związanych z prowadzeniem Schroniska w Szczodrem nieopodal Wrocławia.

Do roku 1988 w Kole Wrocławskim realizował swoją misję wśród osób bezdomnych brat Jerzy Marszałkowicz, którego można traktować jako Ojca duchowego Towarzystwa.

7 lutego 2008 roku Koło Wrocławskie uzyskało osobowość prawną i status organizacji pożytku publicznego. Na koniec 2010 r. do Koła należało 112 członków zwyczajnych i 15 wspierających. Na umowę o prace zatrudnionych było 53 osoby. W obecnym czasie Koło Wrocławskie prowadzi trzy ośrodki dla mężczyzn, jeden dla kobiet oraz jedną sezonową, koedukacyjną placówkę interwencyjną (przeciw zamarznięciom). Są to:

Placówki Koła Wrocławskiego posiadają łącznie 420 stałych miejsc noclegowych.

W 2010 r. udzieliliśmy schronienia 2705 osobom, terapię w placówkach leczenia uzależnień podjęło 87 osób, stałą pracę uzyskało 98 osób, do rodziny wróciło 60 osób, usamodzielniło się 131 osób (wynajęli kwaterę lub uzyskali lokal z zasobów gminy). Przedstawione liczby obrazują tylko wycinek naszej pracy.

Środki finansowe na działalność pochodzą przede wszystkim z dotacji Gminy Wrocław, dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ale także w dużej mierze z ofiar osób prywatnych i przedsiębiorców. W ostatnich latach coraz większe znaczenie mają dla naszej organizacji wpływy z tytułu odpisu 1% podatku. Duży udział w utrzymaniu naszych placówek mają darowizny rzeczowe, w tym żywność i odzież.

Otrzymywane wsparcie na utrzymanie schronisk i noclegowni jest przez nas odczytywane, jako ważny gest międzyludzkiej solidarności. To wsparcie pomaga w skutecznym chronieniu tak znaczącego dobra, jakim jest godność ludzka. Staramy się, by w naszych działaniach odzwierciedlenie znajdywała następująca myśl świętego Brata Alberta:

"Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny".

Towarzystwo uznaje tę myśl za najpełniejszą podpowiedź, co jest istotą pomagania. Dobro tak wyrażane i w ten sposób angażowane w pomoc drugiemu człowiekowi z pewnością nie będzie naruszać jego godności. Wszelkiego rodzaju wsparcie naszej działalności służy realizacji misji Towarzystwa w sposób, w jaki ją tu przedstawiliśmy. Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc finansową i rzeczową.

Więcej informacji na temat naszej organizacji znajdą Państwo w zakładce Czytelnia

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online


Świadectwo Sebastiana o wyjściu z kryzysu bezdomności (16.03.2020)

Zapraszamy na spotkanie z osobą, która dzięki własnemu wysiłkowi oraz dzięki działaniom Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które tak chętnie wspieracie, odnalazła drogę wyjścia z kryzysu bezdomności.   Sebastian, wielkie dzięki za cenne świadectwo!…

Więcej…
 
O jubileuszu TPBA w programie TVP1 „Między ziemią a niebem” (20.11.2016)

W programie TVP1 "Między ziemią a niebem" z 20 listopada 2016 znalazła się informacja o jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:

Więcej…
 
35 lat Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (dokument filmowy)

Z okazji jubileuszu 35-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przedstawiamy dokument filmowy przygotowany specjalnie na tę okoliczność przez zespół Cinema Albert Productions:

Więcej…
 
О НАС по-русски

Картина “Брат Альберт с ребёнком” Леона ВычулковскогоОбщество Помощи имени Святого Брата Альберта является независимой благотворительной организацией. Главной целью общества является оказание помощи бездомным и неимущим – в духе покровителя, святого Брата Альберта…

Прочитайте больше…
 
ÜBER UNS — auf deutsch

Das Gemälde "Bruder Albert mit das Kind" von Leon WyczółkowskiWir sind ein katholisch ausgerichteter Träger in der freien Wohlfahrtspflege. Der Bruder Albert e.V. strebt danach Menschen in Armut und ohne Obdach im Sinne unseren Patrons, hl. Bruder Albert-Adam Chmielowski, zu helfen.

Read more…
 
XXX-lecie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta 1981–2011 (film dokumentalny)

Film dokumentalny zrealizowany z okazji 30. rocznicy powstania Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przez zespół filmowy Cinema Albert Production (działający przy Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu). Wypowiedzi założycieli organizacji, duszpasterzy, prezesów kół terenowych, kierowników placówek, podopiecznych:

Więcej…
 
About St. Brother Albert Aid Society in English

Wyczółkowski: Brat Albert z dzieckiem

We are an independent Catholic charity. The Society’s aim is to help the poor and the homeless by following the ideas propagated by its patron, St. Brother Albert — Adam Chmielowski.

Read more…
 


 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->