Przy naszym wrocławskim schronisku powstała Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym pw. św. Brata Alberta Artysty
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
sobota, 23 czerwca 2012 02:13

Od wielu lat do Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn na wrocławskim Tarnogaju przychodziły osoby w różnym wieku i różnej profesji, które łączy pragnienie wspólnej modlitwy z podopiecznymi schroniska oraz z personelem — ludźmi, którzy na co dzień z nimi pracują. Ci z nich potrafiący grać na różnych instrumentach przynosili je czasem ze sobą i starali się wzbogacić coniedzielną liturgię Mszy świętej, którą w schroniskowej kaplicy od początku istnienia ośrodka sprawują ojcowie sercanie SS.CC.

W marcu 2012 w związku z rekolekcjami wielkopostnymi prowadzonymi przez o. Kazimierza Tyberskiego OMI liczba zaangażowanych oraz ilość sprzętu muzycznego i nagłośnienia, a przede wszystkim pragnienie i poczucie jedności bardzo wielu osób osiągnęły taki poziom, że pozwoliło to na powstanie zespołu, nazwanego… Otwarta Schola Towarzyszenia Duchowego Osobom Bezdomnym pod wezwaniem świętego Brata Alberta Artysty. Jej poświęcenie nastąpiło w wigilię uroczystości naszego patrona — św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego — w sobotę 16 czerwca 2012 roku przez kapelana Schroniska, o. Krzysztofa Wasiuka SS.CC.

Kontakt:   Olek „Olgierd” Kowalski, tel. 71 367 12 37, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
 
   

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

  Przelew online
 
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->