W Schronisku na Tarnogaju gościli wolontariusze z duszpasterstwa więziennego (02.06.2019)
wtorek, 18 czerwca 2019 16:34

Kapelan wrocławskiego duszpasterstwa więziennego o. Robert Żukowski OMI wraz z grupą wolontariuszy, którzy przyjęli nazwę „Zacheuszki”, odwiedził jedną z naszych wrocławskich placówek pomocy osobom bezdomnym.   Jak podaje serwis Oblaci.pl:  „Dzień Matki odbył się 2 czerwca [2019] i związany był z możliwością udania się osadzonych poza mury zakładu penitencjarnego.   Wraz z rodzinami odwiedzili wrocławskie ZOO, jak również schronisko dla bezdomnych mężczyzn, prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.   Tutaj również miała miejsce Msza święta, a spotkanie zakończyło się rodzinnym grillem.   W wydarzeniach uczestniczyło przeszło 60 osób.   (Z posługą tego wolontariatu można zapoznać się na stronie www.zacheuszki.pl).

Niedzielę na Tarnogaju poprzedził Dzień Dziecka, który pozwolił osadzonym przy ul. Fiołkowej na spotkanie ze swoimi pociechami i żonami. Uczestniczyli wspólnie w Eucharystii na terenie zakładu karnego oraz we wspólnym posiłku.

Schronisko św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn jest ważnym miejscem współpracy duszpasterstwa więziennego i wolontariuszy, ponieważ wielu osadzonych, którzy po odbyciu kary, wychodzą na wolność – a nie mają gdzie się udać – trafia właśnie tutaj.

Ojciec Robert Żukowski OMI, jako kapelan więzienny we Wrocławiu, usilnie działa, aby w trakcie resocjalizacji osadzonych, podtrzymywać także więzi rodzinne. W posłudze kapłańskiej pomagają mu wolontariusze z grupy nazwanej „Zacheuszki” – są to osoby świeckie, które poświęcając swój czas wolny, spędzają go z więźniami. Taka forma działalności duszpasterskiej i socjalnej spotyka się również z życzliwością i wsparciem ze strony dyrekcji Zakładu Karnego nr 2 we Wrocławiu”.

Źródło:  https://oblaci.pl/2019/06/05/wroclaw-dzien-dziecka-i-dzien-matki-w-zakladzie-karnym/

 

Foto:  Mirek Tymoczko, Oblaci.pl

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->