Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Szukamy wolontariuszy na Kwestę „Zielony Mikołaj 2017” dla dzieci z naszego Schroniska
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
czwartek, 16 listopada 2017 12:43

Jeśli w dniach 2, 3, 5 i 6 grudnia 2017 znalazł(a)byś 2 godziny wolnego czasu…

Jeśli chciał(a)byś przeżyć ten czas trochę inaczej niż zwykle…

Jeśli chciał(a)byś pomóc dzieciom z naszego Schroniska…

Włącz się do naszej akcji Kwesta „Zielony Mikołaj”!

Termin Kwesty:
2, 3, 5, 6 grudnia 2017 (sob.–ndz. oraz wt.–śr.) od 11:00 do 17:00.

Czym dokładnie jest Kwesta „Zielony Mikołaj”?

Jest to jedna z naszych zbiórek publicznych przeprowadzana w okresie przedświątecznym w wybranych centrach handlowych Wrocławia przy udziale m. in. wolontariuszy ze szkół średnich i młodzieży akademickiej.

Dochód z kwesty będzie przeznaczony na upominki mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze Schronisk św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy. To dzięki Państwa dobrym sercom będziemy mogli urządzić Wigilię Bożego Narodzenia zbliżoną klimatem do tego, jaki panuje w większości domów.

KAŻDY GROSZ TO UŚMIECH NASZYCH DZIECI!

Osoby kwestujące są ubrane w zielony kostium Świętego Mikołaja oraz wyposażone w identyfikator, pozwolenie na kwestę oraz puszkę z napisem: „Dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta”. Do zadań kwestarzy-wolontariuszy należy też rozdawanie ulotek i słodyczy.

Istotą pomocy osobom bezdomnym i ubogim jest odbudowa ludzkiej godności — w pierwszej kolejności zapewnienie posiłku i dachu na głową, a następnie pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia i w powrocie do czynnego udziału w życiu społecznym.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta · Koło Wrocławskie realizuje swoje cele od 1983 roku. Prowadzimy cztery ośrodki dla osób bezdomnych, w których rocznie pomoc uzyskuje trzy tysiące osób. Mamy przekonanie, że troszcząc się o osoby bezdomne dobrze służymy społeczności Wrocławia. Jednak ratowanie osób cierpiących skrajny niedostatek nie jest zadaniem wyłącznie jakieś organizacji czy instytucji. W ramach solidaryzmu społecznego jest obowiązkiem całego społeczeństwa.

Więcej dowiesz się u Ani Olbryt,
tel. 71 367 12 37, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

A tak Kwesta „Zielony Mikołaj” wyglądała w latach poprzednich:

   

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->