Zawiadomienie o śmierci ś.p. Lecha Paździora — współzałożyciela i pierwszego prezesa Towarzystwa

Lech PaździorZe smutkiem zawiadamiamy o śmierci ś. p. Lecha Paździora — współzałożyciela i pierwszego prezesa Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, wrocławskiego prawnika i społecznika. Ostatnie dwa lata spędził ciężko chory u rodziny w Zagorzycach. Został pochowany na cmentarzu w Radogoszczy 1 kwietnia 2012 roku. Słowo pożegnania ś. p. Lecha Paździora napisał br. Jerzy Adam Marszałkowicz, z którym na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wspólnie inicjowali powstanie Towarzystwa Pomocy w trudnych czasach PRL-u…

Więcej…
 
Zawiadomienie o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Koła Wrocławskiego TPBA 12.05.2012

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714Szanowni Członkowie Koła Wrocławskiego TPBA! Zarząd Wrocławskiego Koła zawiadamia, że Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła odbędzie się 12 maja 2012 r. (sobota) w Schronisku dla Mężczyzn na ul. bp. Bogedaina 5 we Wrocławiu. Proszę rozważyć kandydowanie do Zarządu Koła lub Komisji Rewizyjnej. Zebranie rozpocznie się mszą św. o godz. 9:00. Przewidywane zakończenie zebrania godz. 13:30. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Fakty TVP Wrocław: streetworkerzy

Fakty TVP Wrocław: Na dolnośląskich ulicach pomagają streetworkerzy. Chodzą po dworcach i melinach, namawiając bezdomnych do zmiany stylu życia. Dzięki nim wielu zdecydowało się skorzystać z pomocy schronisk i noclegowni.

Więcej…
 
Przewodnik Katolicki: „Zdzichu. Mój piciorys”

Przewodnik KatolickiPrzewodnik Katolicki (nr 49/2011) o bardzo trudnej drodze do trzeźwości, lecz możliwej: Poruszająca historia kierowcy alkoholika, który wrócił za kółko… — Jestem Zdzichu, zawodowy kierowca. Alkoholik. Nie piję od 14 lat. Chcę ci opowiedzieć historię mojego długiego piciorysu. Być może ktoś się w niej przejrzy? Coś zobaczy? Może komuś zapali się w głowie czerwona lampka? Posłuchaj więc mnie uważnie. Ku przestrodze. Albo, jak kto woli, ku pokrzepieniu.

Więcej…
 
Fakty TVP Wrocław: Rzecznik Osoby Bezdomnej

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem programu Fakty TVP Wrocław z 11.12.2011 o Rzeczniku Osoby Bezdomnej — Henryce Karkowskiej-Młot — działaczce Zarządu Głównego oraz Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Więcej…
 
Na Wielkanoc 2012

Jeżeli zaprawiamy się w braterskim patrzeniu na drugiego człowieka,
wówczas solidarność, sprawiedliwość, a także miłosierdzie i współczucie
w naturalny sposób rodzą się w naszym sercu.

— Benedykt XVI, Wielki Post 2012

Szanowni Państwo!

Pragnąc uczcić nadchodzące święta Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pana Jezusa przesyłamy
— w imieniu wszystkich naszych podopiecznych, pracowników, wolontariuszy
i członków Koła Wrocławskiego TPBA —
najszczersze życzenia radosnego świętowania ostatecznej Tajemnicy Życia,
która niech nas
zawsze skłania do braterskiego patrzenia na innych ludzi!

Wdzięczni za wszelkie wsparcie życzymy wiele zdrowia, pomyślności
i dobrych owoców Państwa pracy!

dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

W niedzielę Zmartwychwstania 8 kwietnia 2012 o godz. 7:00 rano zapraszamy do naszej Kaplicy p. w. św. Brata Alberta we Wrocławiu (budynek Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. bp. Bogedaina 5) — na uroczystą Mszę świętą rezurekcyjną pod przewodnictwem kapelana o. Krzysztofa Wasiuka SS.CC.

 
Podsumowanie Kwesty Wielkanocnej (2012)

Kwesta Wielkanocna 2012W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2012 przeprowadziliśmy w Centrum Handlowym IKEA w Bielanach Wrocławskich zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zorganizowanie Świąt Wielkanocnych w schroniskach i noclegowniach prowadzonych przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Chcielibyśmy gorąco podziękować za hojność wszystkim tym, którzy w tych dniach wrzucili do naszych puszek łącznie 4.213,93 zł, a także Dyrekcji IKEA — za zgodę i wsparcie naszej zbiórki publicznej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 105 z 117