Renata Mauer-Różańska o 1% dla Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Wypowiedź Renaty Mauer-Różańskiej zachęcająca do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (TPBA):

Więcej o tym, jak przekazać 1% podatku na Koło Wrocławskie TPBA.

 
Zaproszenie na koncert kameralny: kontrabas i klarnet — w naszym schronisku przy ul. bp. Bogedaina 5

W najbliższy wtorek 29 stycznia 2013 o godz. 19:00 w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5 odbędzie się koncert kameralny: duet kontrabas i klarnet. Zapraszamy wszystkich zaprzyjaźnionych z naszym ośrodkiem!

 
Polskie Radio: Malarz, który został świętym — Albert Adam Chmielowski

Adam Chmielowski - AutoportretProgram 1 Polskiego Radia w audycji cyklicznej Wieczór kulturalny przypomniał 15 grudnia 2009 „jedną z najświatlejszych” — jak napisano — postaci Krakowa z przełomu wieków: Alberta Adama Chmielowskiego. Malarz, który został świętym — to opowieść o trudnych wyborach… Adam Chmielowski był absolwentem akademii w Monachium, powstańcem styczniowym… Uwielbiany przez swych wybitnych kolegów, bywalec salonów Heleny Modrzejewskiej. Był u szczytu sławy, kiedy zdecydował się przywdziać habit. Miłosierdzie i posługa najuboższym, ratowanie człowieczeństwa w człowieku to był cel reszty jego życia.

Więcej…
 
Polskie Radio Wrocław: List do syna [reportaż]

fot. PRW.plPolskie Radio Wrocław: Sami piszą scenariusze, grają i chwytają za kamery. Ich filmy, choć amatorskie, zdobywają coraz szersze grono sympatyków, nawet na prestiżowych festiwalach. Dla [osób] bezdomnych ze schroniska św. [Brata] Alberta we Wrocławiu najważniejsze są jednak nie nagrody, ale bliscy, których dzięki filmom mogą odzyskać. Okazuje się, że ekranizacja prywatnych historii często w tym pomaga. Jeden z bohaterów dzisiejszego reportażu jest tego przykładem. Posłuchaj całej historii Leszka Herliczki:

 
Dziękujemy za wsparcie naszej kwesty podczas Orszaku Trzech Króli (06.01.2013)

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu, 06.01.2013 (fot. Andrzej Niedźwiecki)W dniu 06.01.2013 podczas III Wrocławskiego Orszaku Trzech Króli wolontariusze i członkowie Koła Wrocławskiego TPBA przeprowadzili zbiórkę publiczną wśród uczestników tego świątecznego przemarszu. Dochód w wysokości 958,97 zł (słownie: dziewięćset pięćdziesiąt osiem złotych 97/100) zostanie przeznaczony na zakup żywności dla podopiecznych przebywających w placówkach Towarzystwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za każdy grosz!

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 146 z 179
   
-->