Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Spółdzielnia Socjalna — skąd się wzięliśmy? (aktualne zdjęcia)
Autorstwo / redakcja: Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)   
wtorek, 18 sierpnia 2015 10:00

Skąd się wzięliśmy? Pomysł na powołanie Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej (WSS) to efekt wieloletnich doświadczeń ludzi pracujących z osobami bezdomnymi i zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W ostatnich trzech latach przetestowaliśmy skuteczny model aktywizacji zawodowej osób znajdujących się pod opieką Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Dzięki kompleksowemu wsparciu legalne zatrudnienie na otwartym rynku pracy uzyskało 40% uczestników biorących udział w projekcie pn. "Wsparcie od A do Z". Oprócz zdobycia zatrudnienia ludzie ci odbudowali relacje z bliskimi, uzyskali mieszkania socjalne, wynajęli samodzielnie stancje czy zaczęli spłacać zadłużenia, przed którymi uciekali przez większość swojego dotychczasowego życia. Jednym słowem wyszli na prostą. Przestaliśmy mieć wątpliwości, że taki rodzaj dobrych praktyk trzeba dalej kontynuować i rozwijać, ponieważ przynosi oczekiwane rezultaty. Tworząc spółdzielnię chcemy długofalowo wspierać i aktywizować osoby bezdomne i zagrożone wykluczeniem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej nt. prowadzonych przez nas działań i znać ich efekty — zadaj pytanie:

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)
ul. bp. Bogedaina 5, 50-514 Wrocław
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wss.org.pl
tel. 530 712 650

Gość Niedzielny o nas: Pogromcy bałaganu! Nie przestraszą się sterty śmieci czy zasuszonego szczura, ani wymuskanego trawnika. Porządkują lokal i… własne życie. Często też rozświetlają je innym ludziom. Bo ekipa z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta to specjaliści do zadań specjalnych. Choć działają od niedawna, zdążyli już wyrobić sobie markę. Zrzeszeni są w spółdzielni socjalnej prowadzonej przez Wrocławskie Koło TPBA i nowo powstałą Fundację św. Józefa. W spółdzielni pracują podopieczni Towarzystwa, a także inne osoby, którym bliska jest idea całego przedsięwzięcia. Ci pierwsi uczestniczą w projekcie „Od A do Z — aktywizacja zawodowa osób bezdomnych”…

Źródło: wroclaw.gosc.pl/doc/2608664.Pogromcy-balaganu

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->