Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Więcej niż praca — Gość Niedzielny o Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej (WSS)
Autorstwo / redakcja: Agata Combik (Gość Niedzielny), fot. Mirosław Rzepka   
środa, 22 lipca 2015 12:26

Gość Niedzielny (Wrocław): Działa już pełną parą Wrocławska Spółdzielnia Socjalna przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, prowadzona wspólnie z Fundacją św. Józefa. W spółdzielni pracują bezdomni — podopieczni wrocławskich schronisk, a także inne osoby, którym bliska jest idea całego przedsięwzięcia. Ekipa Brata Alberta poradzi sobie z każdym bałaganem…

– Nie tylko pracujemy, dbając o solidne, rzetelne wypełnienie przyjętych zobowiązań, ale i budujemy prawdziwą wspólnotę – mówi Radosław Szal z zarządu spółdzielni, prezes Fundacji św. Józefa, wieloletni pracownik Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

– Obecnie odbywa swój staż w spółdzielni kilku członków projektu „Wsparcie od A do Z – aktywizacja zawodowa osób bezdomnych”. Kiedy staż się zakończy, zostaną pełnoprawnymi pracownikami. Chcemy zresztą, by spółdzielnia była otwarta także na pracowników spoza schronisk, by bezdomni i inne osoby pracowały wspólnie, integrowały się – wyjaśnia prezes.

– Spółdzielnia to nie tylko sposób na zarobek, ale i na tworzenie przyjaznego środowiska. Dla ludzi z trudnymi życiorysami, nie mogącymi znaleźć zatrudnienia – to wspaniała okazja, by uwierzyć, że można „stanąć na nogi” – dodaje.

Spółdzielnia obecnie przyjęła od Centrum Integracji Społecznej zlecenie na odświeżenie 15 mieszkań. Są to lokale typowane przez MOPS, zamieszkiwane przez osoby często w jakiś sposób niewydolne społecznie, schorowane, nie dające sobie rady z remontem czy uporządkowaniem mieszkań. Ekipa od Brata Alberta nie tylko zaprowadza ład, ale i wnosi w ich życie nieco życzliwej obecności.

Warto podkreślić, że spółdzielnia przyjmuje również zlecenia od prywatnych osób. – Podejmujemy się na razie prostych prac remontowych – malowanie, gładzie, porządkowanie zapuszczonych miejsc, pomoc w przeprowadzkach, wywózka gruzu, drobne naprawy – tłumaczy R. Szal. Dodaje, że również z niedawno powstałą Fundacją św. Józefa wiązane są plany nowych projektów społecznych, np. dotyczących profilaktyki uzależnień wśród młodzieży.

Osoby zainteresowane działalnością Spółdzielni, mogą pisać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub kontaktować się pod tel. 530 712 650. Strona internetowa Spółdzielni: www.wss.org.pl

Źródło: www.wroclaw.gosc.pl/doc/2594315.Wiecej-niz-praca

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->