Kwesta „Zielony Mikołaj” dla dzieci z naszego schroniska (2010)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 12 listopada 2010 17:03

Kwesta

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kweście „Zielony Mikołaj”, którą nasze Koło przeprowadzi w dniach 2–5 grudnia 2010 roku w największych centrach handlowych Wrocławia przy udziale m. in. wolontariuszy ze szkół średnich i młodzieży akademickiej.

Dochód z kwesty będzie przeznaczony na upominki mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy.

To dzięki Państwa dobrym sercom będziemy mogli urządzić Wigilię Bożego Narodzenia zbliżoną klimatem do tego, jaki panuje w większości domów.

KAŻDY GROSZ TO UŚMIECH NASZYCH DZIECI!

Osoby kwestujące są ubrane w zielony kostium Świętego Mikołaja oraz wyposażone w identyfikator, pozwolenie na kwestę raz puszkę z napisem: „Dzieciom ze schroniska św. Brata Alberta”. Serdecznie
dziękujemy!

Istotą pomocy osobom bezdomnym i ubogim jest odbudowa ludzkiej godności — w pierwszej kolejności zapewnienie posiłku i dachu na głową, a następnie pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia i w powrocie do czynnego udziału w życiu społecznym. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta — Koło Wrocławskie realizuje swoje cele od 1983 roku. Prowadzimy cztery ośrodki dla osób bezdomnych, w których rocznie pomoc uzyskuje trzy tysiące osób. Mamy przekonanie, że troszcząc się o osoby bezdomne dobrze służymy społeczności Wrocławia.

Jednak ratowanie osób cierpiących skrajny niedostatek nie jest zadaniem wyłącznie jakieś organizacji czy instytucji. W ramach solidaryzmu połecznego jest obowiązkiem całego społeczeństwa. We Wrocławiu dużo zadań w tym względzie wzięło na siebie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, co absolutnie nie oznacza, że w podejmowanych działaniach jesteśmy samowystarczalni. W rzeczywistości nasza zdolność do działania w bardzo dużym stopniu zależy od wielkości udzielanego nam wsparcia.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->