Gmina Wrocław wybuduje na Tarnogaju nowe schronisko dla bezdomnych kobiet
poniedziałek, 27 maja 2019 12:16

tuWroclaw.com:  Do końca 2021 roku na Tarnogaju ma powstać schronisko dla bezdomnych kobiet i zaoferować im 80 miejsc.   Aktualnie miasto szuka firmy, która przeprowadzi na tym terenie badania archeologiczne i antropologiczne.   Nowe schronisko powstanie w sąsiedztwie Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5, na terenie dawnego cmentarza protestanckiego św. Bernardyna.

Projekt budowlany oraz program funkcjonalno-użytkowy dla budynku są już gotowe, a teraz inwestycja czeka na pozwolenie na budowę.   Równolegle Zarząd Inwestycji Miejskich szuka firmy, która przeprowadzi tam badania archeologiczno-antropologiczne.   Obiekt ma być budynkiem parterowym, zbudowanym w kształcie litery H i w pełni dostępnym dla osób niepełnosprawnych.   Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1200 m kw. Będzie podzielony na pięć bloków.

Pierwszy blok będzie częścią mieszkalną, z siedemnastoma czteroosobowymi pokojami (każdy będzie miał niecałe 20 m kw) i trzema pokojami dla niepełnosprawnych (ponad 20 m kw).   W drugim i trzecim bloku powstaną łazienki, kuchnie, jadalnia i świetlica.   Blok drugi będzie też miejscem, gdzie powstanie warsztat (30 m kw) oraz pomieszczenie do terapii zajęciowej i spotkań indywidualnych z podopiecznymi (14 m kw).   W czwartym bloku budynku przewidziano część administracyjną z pokojami lekarskimi i przyjęć, a w piątym - pralnię, suszarnię, magazyny i zaplecze techniczne.

Według danych Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej z lutego, we Wrocławiu jest co najmniej 177 bezdomnych kobiet.   Te, które nie znalazły schronienia w placówkach pomocowych, przebywają w pustostanach, domkach i altanach na działkach, na klatkach schodowych, na dworcach, w altanach śmietnikowych, piwnicach albo po prostu na ulicy.

Schronisko dla bezdomnych kobiet ma powstać na Tarnogaju do końca 2021 roku i pomieścić 80 osób.   Koszty inwestycji będą znane po wyłonieniu wykonawcy w przetargu na jej realizację.   Ten nie został jeszcze ogłoszony.

Wizualizacje projektu:

   

Źródło:  www.tuwroclaw.com/wiadomosci,schronisko-dla-bezdomnych-kobiet-powstanie-na-terenie-dawnego-cmentarza-wizualizacje,wia5-3273-48841-1.html

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->