Działalność świetlicy w Noclegowni dla Mężczyzn
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
wtorek, 20 maja 2008 16:08

Świetlica w Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu28 kwietnia 2008 roku we wrocławskiej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Małachowskiego 13 działalność rozpoczęła świetlica dla podopiecznych placówki. Z założenia ma być to miejsce aktywizacji osób bezdomnych, między innymi poprzez:

  1. szkolenia z zakresu obsługi komputerów,

  2. lekcje języka angielskiego,

  3. zdobywanie umiejętności efektywnego poszukiwania pracy (nauka pisania CV oraz listów motywacyjnych),

  4. zajęcia rekreacyjne,

  5. uczestnictwo w kulturze.

Działalność świetlicy jest podzielona na dwa obszary. Jeden z nich jest skierowany głównie do osób, które z różnych powodów mogą przebywać w noclegowni w ciągu dnia. Dla nich organizowane są zajęcia prowadzone systematycznie trzy razy w tygodniu (wtorek, piątek, niedziela) w godzinach od 11.00 do 16.00. W tym czasie odbywają się wymienione w punktach 1-3 warsztaty edukacyjne oraz spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego i tworzonego przez mieszkańców Noclegowni kabaretu.

Drugi obszar działalności świetlicy skierowany jest do wszystkich bezdomnych przebywających w placówkach Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Obejmuje spotkania z osobami ze świata kultury i nauki. W najbliższym czasie zaplanowane są:

  1. spotkanie z zespołem T. LOVE,

  2. występ Kabaretu PAKA,

  3. koncert zespołu Lombard,

  4. wykład prof. Jana Miodka,

  5. pokaz tańca z ogniem grupy artystycznej Cabiria.

Funkcjonowanie świetlicy w całości oparte jest na działalności wolontariackiej. Zajęcia edukacyjne oraz kulturalne są organizowane i przeprowadzane przez studentów. Ponadto, dzięki uprzejmości Panów Jana Łuszczaka i Sebastiana Mrozińskiego oferowane są bezpłatne porady prawne.

Niewątpliwie działalność świetlicy będzie dla osób bezdomnych szansą rozwoju. Mamy więc nadzieję, że spotka się z dużym zainteresowaniem i życzliwością z ich strony. Jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, które mogłyby udoskonalić to miejsce, dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych dysponujących odrobiną czasu wolnego, dobrej woli i pomysłami.

P.S. (12.02.2009)

W chwili obecnej działalność świetlicy jest zawieszona do odwołania.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->