Sportowiec Rafał Mikołajczyk odwiedził naszą Noclegownię dla Mężczyzn (23.01.2016)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
niedziela, 24 stycznia 2016 20:21

Niezwykłe spotkanie motywacyjne miało miejsce 23 stycznia 2016 w naszej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Placówkę odwiedził Sportowiec Roku 2015 plebiscytu Gazety Wrocławskiej — Rafał Mikołajczyk, hand-cyklista czyli kolarz jeżdżący na rowerze napędzanym siłą rąk. On również wydarzenie to przeżył głęboko, o czym napisał na swojej stronie:

Dzisiejsze spotkanie było dla mnie wyjątkowe, dać prawdziwego siebie innym osobom to szczególnie ważna rzecz w otaczającym nas świecie. Dziękuje bardzo za zaproszenie :) z całego serca trzymam kciuki za Was, Panowie i Panie :)

Jeśli ktoś chciałby pomoc tej grupie osób w jakikolwiek sposób, zapraszam do kontaktu ze mną: www.facebook.com/RafiMikolajczyk

(zdjęcia ze strony Rafała Mikołajczyka)

Rafał Mikołajczyk jest reprezentantem Polski w kolarstwie szosowym (klub MTB Votum Team Wrocław / Start Wrocław). W sezonie 2015 obronił dwukrotnie tytuł Mistrza Polski w jeździe na czas i w starcie wspólnym. W Europie okazał się najlepszym zawodnikiem i po 10 startach zwyciężył w końcowym rankingu European Handbike Circuit. Na szczeblu światowym uzyskał świetny wynik podczas Pucharu Świata w szwajcarskim Yverdon les Baines i zdobył brązowy medal w wyścigu wspólnym na ciężkim górzystym terenie. Uczestnik Mistrzostw Świata, gdzie uzyskał bardzo dobre lokaty i zajął 8. miejsce w starcie wspólnym i 9. pozycję w jeździe na czas. W rezultacie sklasyfikowany jest 8. zawodnikiem rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->