Zaproszenie na tryptyk MiserArt na Nadodrzu (15.10.2014)
Autorstwo / redakcja: Andrzej Ptak   
czwartek, 09 października 2014 09:10

Marszałek Województwa DolnośląskiegoStrefa kultury — to wspólnota obywateli
Labirynt wykluczenia — to „inny” poza wspólnotą

Zaproszenie na tryptyk „MiserArt”

Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Parlament Młodzieży Wrocławia

Fundacja Homo Sacer
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta — Koło Wrocławskie

Partnerzy projektu: "MiserArt — strefa kultury w labiryncie wykluczenia"
mają zaszczyt zaprosić na Eventowy Tryptyk — wydarzenia kulturowe, które odbędą się na Nadodrzu przy ul. Cybulskiego 35A o godz. 17:00 w dniu 15 października 2014 — w miejscu przygotowanym wspólną pracą osób bezdomnych oraz uczniów i studentów dolnośląskich szkół i uczelni — będziemy mogli m. in. obejrzeć monodram teatralny pt. "Moskwa-Pietuszki", uczestniczyć w akcie pierwszym inicjującym wspólne działania partnerów w strefie kultury "MiserArt" w labiryncie wykluczenia w miejscu szczególnym, które (jako strefa Miasta — przestrzeń fizyczna) samo przez lata było wykluczone.

Inicjatorem projektu jest fundacja Homo Sacer z Partnerami:
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie,
Instytut im. Jerzego Grotowskiego,
Fundacja Jubilo,
Parlament Młodzieży Wrocławia.

W imieniu partnerów:

Program tryptyku "MiserArt"

Event I.

„Poruszenie teatralne — wolność, siła, miłość” — Jubilo Project. Wspólna akcja uczestników warsztatów teatralnych prowadzonych w instytucie im. Jerzego Grotowskiego przez aktorów projektu Jubilo w dniach poprzedzających otwarcie przestrzeni przy ul. Cybulskiego. W warsztatach brały udział kobiety w trudnej sytuacji życiowej, osoby bezdomne oraz wrocławscy studenci. Warsztaty jubilo stanowią wypełnienie realizowanej przez zespół projektu misji stworzenia przestrzeni dialogu i wzajemnego zrozumienia, zbudowania płaszczyzny spotkania i wymiany doświadczeń poprzez teatralny język muzyki i tańca, otwartej dla wszystkich społeczności Wrocławia.

Event ii.

Spektakl pt. "Moskwa-Pietuszki" autorski monodram Jacka Zawadzkiego współpracującego z instytutem im. Jerzego Grotowskiego, wystawiony na surowej scenie w przestrzeni przy ul. Cybulskiego, przestrzeni wspólnie zaaranżowanej przez Młodzież Parlamentu Wrocławia, osoby bezdomne i wolontariuszy oraz partnerów projektu. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby w twórczym wyrazie połączyć graniczne światy nadając im odmienną estetykę i funkcjonalność w wymiarze upcyklingu. W istocie łącząc wielobarwne ludzkie doświadczenie w kulturotwórcza miniaturę.

Event iii.

Dialog w strefie kultury labiryntu wykluczenia to uwolniony dyskurs osób zaangażowanych dzielących się wiedzą i osobistym doświadczeniem, zadających trudne pytania poza stereotypowym senesem ich pojmowania. To również możliwość spotkania z innymi ludźmi znajdującymi się w labiryncie wykluczenia, nić Ariadny tworząca więź osobistych i społecznych relacji z najsłabszymi, dzięki której możemy budzić wrażliwą na losy innych postawę przemieniającą continuum wykluczenia w kontinuum kulturowej inkluzji.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->