W jednej z oficyn we wrocławskim Śródmieściu powstaje nowe centrum przeciw wykluczeniu osób bezdomnych
Autorstwo / redakcja: Gazeta Wrocławska (MAL), fot. Piotr Uhle   
środa, 08 października 2014 15:47

Gazeta WrocławskaGazeta Wrocławska: W oficynie przy ul. Cybulskiego 35A we Wrocławiu powstanie centrum przeciw wykluczeniu osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Dzisiaj rozpoczął się remont pomieszczeń, prowadzony przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Fundację Jubilo i Parlament Młodzieży Wrocławia.

— Chcemy zainteresować młodzież problemem bezdomności, który jak wiemy, we Wrocławiu jest obecny — mówi Jakub Siemiątkowski, prezes Parlamentu Młodzieży Wrocławia. Po zakończeniu remontu, osoby bezdomne mają znaleźć na miejscu podstawową pomoc prawną i medyczną.

— Musimy budować mosty pomiędzy dwoma światami: światem, który znamy na co dzień, i światem ulicy — mówi Andrzej Ptak, pracownik Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które zainicjowało projekt. — Tylko budując takie mosty możemy pomóc osobom potrzebującym w powrocie do normalnego życia — dodaje Ptak.

— Między 13 a 14 października poprowadzimy warsztaty dla trzech różnych grup: studentów i osób wykluczonych, łącznie 45 osób — mówi Diego Pileggi z Fundacji Jubilo. — 15 października połączymy ich razem i zaprosimy do obejrzenia monodramu Jacka Zawadzkiego — dodaje Pileggi.

— Wspólna praca młodych ludzi i bezdomnych podopiecznych Towarzystwa jest świetną okazją, by przełamywać stereotypy — mówi Piotr Uhle z fundacji Wrocław 2030 wspierającej projekt. — Cieszę się, że udało mi się zainteresować projektem Parlament Młodzieży Wrocławia, bo właśnie jego członkowie są teraz u progu dorosłości i aktywnego życia obywatelskiego — dodaje Uhle.

Otwarte dla wszystkich warsztaty artystyczne rozpoczną się w środę, 15 października 2014, o godz. 17:00 i potrwają dwie godziny. Potem rozpocznie się monodram w wykonaniu Jacka Zawadzkiego.

Źródło: www.GazetaWroclawska.pl/artykul/3597335,wroclaw-bezdomni-remontuja-centrum-w-ktorym-otrzymaja-pomoc-foto,id,t.html

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->