Eco-Bauhaus MiserArt — wystawa „(nieco)dzienne (w)zrastanie” we wrocławskiej Galerii Miejskiej BWA Awangarda
środa, 13 września 2017 13:52

22 lipca 2017 zespół MiserArt zakończył finisażem swój udział w V Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT Of STH „Zajęcie” organizowanym przez Galerię Miejską Awangarda – BWA.

Od 19 maja 2017 w ramach prezentacji projektu pn. „(nieco)dzienne (w)zrastanie” zespół MiserArt, miserartowcy, wspólnie z artystami projektowali i wykonywali unikatowe stoły-ogrody. Obiekty tworzyli zarówno w przestrzeni wewnętrznej witryny galerii, jak i na ulicy, na przylegającym do dawnego Pałacu Hatzfeldów chodnika. Powstałe obiekty sztuki zostały zaprezentowane w dniu 22 lipca na finisażu jako autorski „ECO-BAUHAUS”. Równocześnie z zebranego złomu powstawała rzeźba wilka Schrödingera. Wilk legł przed galerią w dniu finisażu. Od dnia otwarcia MiserArt, tj. 15 października 2014 r., samotny wilk symbolizuje to miejsce: wewnętrzne ściany oficyny MiserArt zdobiły wtedy dwie wilczyce projektu Miriam Ptak.

Współczesny „ECO-BAUHAUS” to niepowtarzalne projekty łączące recykling, ekologię i relacyjność w jednym obiekcie sztuki użytkowej. Obiekty zostały wykonane przez zespół z pozyskanych materiałów wtórnych — drzwi, ram, futryn, starych belek, więźby dachowej (…). Stoły-ogrody zawdzięczają swój niepowtarzalny urok zarówno materiałom z własną historią, z których zostały wytworzone, ale przede wszystkim procesowi, w jakim powstawały. Proces twórczy nie był mechanicznym odzwierciedlaniem wzoru, lecz manualnym odsłanianiem i przestrajaniem materiałów tak, aby współgrały ze sobą: stare deski, stal i roślinność.

Miserartowcy pracują teraz nad katalogiem produktów powstałych podczas wystawy, tworzą również nowe projekty. Stoły-ogrody zaprezentują powtórnie na wystawie Echt Alt/Oryginal Old w ramach Międzynarodowych Targów Designu w Lipsku, w dniach 20–22.10.2017.

 

Foto: Klaudia Kaczmarek

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->