Projekt Siedem Aniołów
Autorstwo / redakcja: MiserArt   
poniedziałek, 16 listopada 2015 15:45

Zespół MiserArt bierze udział w przygotowaniach do spektaklu i spotkania "Siedem Aniołów" w Krakowie w lipcu 2016 r. (w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży). Celem spotkań naszego zespołu z innymi grupami z całej Polski jest stworzenie wielkiego dzieła jeżdżąco-grająco-śpiewającego — orszaku prezentującego spektakl z wykorzystaniem ognia, zaprojektowanych przez nas oraz grupę ŻyWa Pracownia z Krakowa wehikułów i maszyn, np. pojazdu Trinitas, czyli poruszanej siłą woli i mięśni trzech rowerzystów platformy, na której będą tańczyć i grać aktorzy.

Spotkania Siedmiu Aniołów to inspirowana słowami Papieża Franciszka próba wyjścia ze swoich środowisk ku stworzeniu platformy twórczej, wspólnoty, która będzie się zastanawiać, jak żyć w zgodzie ze światem stworzonym przez Boga z Miłości, jak nie szukać tego, co dzieli ludzi, ale budować przestrzeń zaufania na różnych płaszczyznach życia — oswajając się wzajemnie, ucząc się od siebie i wspólnie tworząc.

Podjęliśmy próby zbudowania maszyn wspólnie z krakowską ŻyWą Pracownią — część pracy musimy wykonać wspólnie, dlatego odwiedzamy ŻyWą Pracownię w jej siedzibie. Mieszkańcy schroniska w Szczodrem zaangażowani w działania MiserArt są w tym przypadku głównymi projektantami.

Inspirujemy się encykliką ekologiczną papieża Franciszka «Laudato si’». Nas również pociągnęły myśli Papieża o „misterium, które trzeba podziwiać w liściu, w ścieżce, w rosie, w twarzy ubogiego”.

Dziękujemy Żywej Pracowni z Krakowa za twórczą pracę nad schematem wehikułu oraz wszystkim organizatorom i grupom :)

MiserArt jest inicjatywą Koła Wrocławskiego TPBA.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube




 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->