W MiserArt rozpoczęła się "Podróż do Krańca Nocy"
Autorstwo / redakcja: na podst. MiserArt, Podróż Do Krańca Nocy   
czwartek, 20 sierpnia 2015 10:45

W MiserArt — naszej strefie kultury w labiryncie wykluczenia trwają od poniedziałku niezwykłe warsztaty teatralne pt. "Podróż do Krańca Nocy": Robimy instrumenty — praca wre! Zabawy było co niemiara, a wszystko dzięki Tomaszowi Orszulakowi z "Małych Instrumentów", który prowadził z nami warsztaty. Tych instrumentów nie zobaczycie ani nie usłyszycie w filharmonii — ciekawość ugasicie tylko na naszym spektaklu! Już za nieco ponad dwa tygodnie.

„Tajemniczy bohater podczas wędrówki po świecie z niepokojem obserwuje, jak człowiek stopniowo doprowadza swoją planetę do zguby”. Tak rozpoczyna się opis spektaklu „Podróż do krańca nocy” w reżyserii Roxany Mehrafzoun, który od 4 do 8 września 2015 będzie prezentowany w MiserArt.

IDEA PROJEKTU „PODRÓŻ DO KRAŃCA NOCY”

Projekt zakłada zorganizowanie wakacyjnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat, podczas których uczestnicy przygotowują spektakl na podstawie tekstu Mohammada Charmshira pt. "Podróż do krańca nocy", podejmujący temat ekologii.

Zajęcia prowadzi irańska artystka Roxana Mehrafzoun, której towarzyszą Roya Shahri i Anousheh Salmanpour.

Warsztaty mają zachęcić uczestników do obserwacji najbliższego otoczenia, uważnego spojrzenia na społeczność i miasto, w którym żyją, i dbania o nie jak o swój dom. Udział w zajęciach ma rozwinąć świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży, nauczyć ich brania odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko techniki warsztatu aktorskiego, lecz także całościowy proces powstawania przedstawienia — od stworzenia ostatecznej wersji scenariusza, przez przygotowanie scenografii i kostiumów, po realizację techniczną spektaklu.

Do udziału w projekcie zostali także zaproszeni dzieci i młodzież z Iranu, a także osoby bezdomne — podopieczni Fundacji Homo Sacer, którzy wspólnie z uczestnikami będą tworzyć scenografię do spektaklu. Wspólna praca twórcza różnych grup społecznych ma umożliwić przełamywanie barier, nauczyć tolerancji i szacunku do innych kultur.

Koordynator projektu: Agata Mazurkiewicz

Organizator: Instytut Grotowskiego

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PARTNERZY PROJEKTU: Fundacja EkoRozwoju, EkoCentrum, MiserArt, Fundacja Homo Sacer, Aftab Theatre Company

fot. www.facebook.com/PodrozDoKrancaNocy

 

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->