Polsko-irańskie warsztaty w MiserArt (6–9.06.2015)
Autorstwo / redakcja: Andrzej Ptak   
wtorek, 26 maja 2015 10:20

Nasze Towarzystwo za pośrednictwem Instytutu im. Jerzego Grotowskiego & Fundacji Homo Sacer zaprasza na pierwsze z serii tegorocznych spotkań i warsztatów do Pracowni MiserArt przy ul. Cybulskiego 35A w terminie 6–9 czerwca 2015 r. (sobota–wtorek). Tym razem osoby wykluczone, dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych przez Roxanę Mehrafzoum z Iranu w ramach projektu pt. "Podróż do krańca nocy"…

Życzę wrażliwych doświadczeń, z pozdrowieniami,
Andrzej Ptak — kierownik pracowni MiserArt, tel. 531 261 278
Zespół Pracowni MiserArt

Podróż do krańca nocy

Warsztaty z Roxaną Mehrafzoun

Termin:
06.06, godz. 15:00 – 18:00
07.06, godz. 15:00 – 18:00
08.06, godz. 10:00 – 13:00
09.06, godz. 10:00 – 13:00

Opis warsztatów:

Celem warsztatów jest pobudzenie uczestników do kreatywnego i samodzielnego myślenia, pogłębienie wiedzy z zakresu teatru i ekologii, uwrażliwienie na sztukę oraz przestrzeń miejską.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki warsztatu aktorskiego, techniki pracy nad ciałem i głosem. Dowiedzą się jak pokonać stres i nieśmiałość oraz jak prezentować się na scenie. Krótkie scenki aktorskie oparte będą przede wszystkim na ruchu. Biorący udział w warsztatach będą zachęcani do korzystania ze swojej wyobraźni i bawienia się sztuką improwizacji. Uczestnicy nauczą się przekazywać emocje poprzez swoje ciało. Niezbędnym elementem będą również zajęcia oddechowe i relaksacyjne, których celem jest nabycie umiejętności uspokajania i wyciszania się.

Uczestnicy warsztatów za pomocą różnorodnych narzędzi (film, fotografia, multimedia, literatura, kreatywne zabawy) zostaną wprowadzeni w tematykę projektu, jaką jest ekologia. Ważnym elementem będą zajęcia z kreatywnego czytania. Podczas warsztatów prowadząca wraz z uczestnikami pracować będzie nad tekstami polskich i irańskich bajek. Uczestnicy zachęceni będą do napisania swoich własnych historii, które później zostaną wykorzystane jako element przedstawienia.

Zajęcia prowadzone równocześnie w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Prowadząca:

Roxana Mehrafzoun ukończyła studia magisterskie na uniwersytecie w Teheranie. Jest reżyserem teatralnym i nauczycielem teatru dla dzieci. Prowadzi zajęcia wspierające twórczy i artystyczny rozwój dzieci. Jest również dyplomowanym nauczycielem Jogi dla dzieci. Od 2008 roku związana jest z DONYA Children Research Institute – instytucją promująca humanistyczną edukację oraz rozwój twórczych kompetencji dzieci w Iranie. Jest także częścią teatralnej grupy Sayeh Theater Group. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach dedykowanym najmłodszym m.in. w Indiach, Iranie i Francji. Przygotowywała przedstawienia teatralne dla dzieci oraz grane przez dzieci: "Princess Cooking", "War, Vanish!", "A Thousand Cranes". W roku 2013 prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci polskich i irańskich podczas Festiwalu Brave Kids oraz cykl spotkań teatralnych dla dzieci „Teatr tysiąca i jednej nocy” w Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej”. W 2014 roku przeprowadziła trzytygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy stworzyli spektakl pt. "Isfahan miasto polskich dzieci".

Szczegóły:

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->