Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Kolejny tydzień na Orbicie (23–30.03.2022)
Autorstwo / redakcja: Aleksander Pindral   
poniedziałek, 04 kwietnia 2022 15:02

Orbita jest nadal pełna życia, choć pracownicy i wolontariusze, którzy byli obecni w pierwszych dniach „mega”-intensywnych działań, obecną sytuację opisują słowem „spokój”.   Pod wieloma względami rzeczywiście zapanował stan względnego spokoju.   Można to spuentować tak:  osiągnięto wysoki poziom organizacyjnej sprawności, wypracowane zostały przydatne procedury, zgromadzono zapasy niezbędnych przedmiotów i artykułów do użytku osób, które gościmy na Orbicie.   Jednym zdaniem:  sytuacja faktycznie została opanowana.   Ale każdy ma w pamięci pierwsze dni i te setki przybywających osób.   Teraz wszystko jest bardziej uporządkowane i przewidywalne.   Grupy zarówno przybywających, jak i opuszczających Orbitę, już nie są tak liczne, więc łatwiej jest to ogarnąć.

Dziękujemy wszystkim, którzy w swoim odruchu serca przyjęli kierunek „Orbita”:  pracownikom Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, pracownikom WCT Spartan, pracownikom samorządowym, wolontariuszom, darczyńcom itd.   Stworzyliście super Team ☺   Swoją bardzo wartościową i potrzebną pracę wykonują tutaj psycholodzy, animatorzy zajęć dla dzieci, pielęgniarki, lekarze…   Można by tę listę rozwijać dalej i dalej.   Cieszymy się też, że niezawodnie polegać możemy na ekipie technicznej WTC Spartan.   Pojawiają się do każdej usterki, reagują na każdą prośbę.

Wiemy, że m. in. dzięki funkcjonowaniu Orbity sytuacja na Dworcu PKP Wrocław Główny znacząco się rozładowała.

Do bardzo sympatycznych gestów i zasługujących na uznanie zaliczyć należy ten, że WTC Spartan udostępnił bezpłatnie wejście na lodowisko dla osób, które gościmy na Orbicie.   Także wolontariusze zaznaczyli swoją obecność i zaangażowanie na polu rozrywki i rekreacji.   Zorganizowali wyjście grupy dzieci do pobliskiego parku, aby tak po prostu pograły sobie w piłkę nożną.   „Tak po prostu…” nabiera szczególnego znaczenia w ich sytuacji.

Jeżeli chodzi o kierunki wyjazdów, to odnotowaliśmy takie:  Holandia, Włochy, Francja, Niemcy oraz gminy Dolnego Śląska, w tym dość liczne na teren powiatu karkonoskiego.   Pojawił się też ten najważniejszy kierunek wyjazdu — dom, Ukraina.   Tak, są odważni i stęsknieni, którzy wracają.

Teraz kilka zdań o wydarzeniach na Orbicie bardziej oficjalnych:

W czwartek 24 marca Orbita podejmowała delegację WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).   Delegacji towarzyszyła dyrektor Wydziału Zdrowia UM Wrocławia Joanna Nyczak.   Wnioski, spostrzeżenia?   Wszystko na Orbicie funkcjonuje jak należy.   Nie brakło słów podziękowań za to, jak dbamy w tym miejscu o Gości z Ukrainy.

W poniedziałek 28 marca dużą niespodziankę sprawił nam Metropolita Tamassosu Izajasz z Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej.   Celem jego wizyty było przekazanie darów dla Uchodźców.   Tyle i aż tyle.   Bóg zapłać!

No to co?   „Orbitujemy” dalej!

 

   

 

 

Źródło: 
https://wroclawskiefakty.pl/hala-orbita-stala-sie-schronieniem-dla-uchodzcow-wideo/

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->