Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Prośba o wsparcie wyjazdu podopiecznych do Pustelni św. Brata Alberta w Zakopanem (2019)
środa, 05 czerwca 2019 16:06

Wychodząc naprzeciw pragnieniom naszych podopiecznych Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta podjęło się zorganizowania dla około 45-osobowej grupy mieszkańców naszych schronisk trzydniowego wyjazdu do Zakopanego i okolic we wrześniu 2019.

Celem naszego projektu jest promowanie wśród podopiecznych zdrowego stylu życia i atrakcyjnego spędzania czasu, ale również przerwanie ich izolacji społecznej i monotonii związanej z przebywaniem w schronisku.

Niektóre trendy w naszej kulturze podkreślają walory młodości i zbywają milczeniem wiek podeszły.   Tymczasem problemy ludzi starszych narastają, zwłaszcza starszych z grona osób bezdomnych.   Ta kategoria osób jest wyobcowana, pozbawiona oparcia w rodzinie, pozbawiona złudzeń co do lepszego losu…   Funkcjonują w schronisku w czterech ścianach, rzadko utrzymują kontakty czy przyjaźnie z kolegami z pokoju.   Skorupa samotności coraz bardziej twardnieje i wypada im już tylko czekać na „odejście”.   Co zrobić, by zmotywować ich do choćby małych zmian i „odmłodzić ich samotność”?   Przede wszystkim umożliwić im aktywne i ciekawe spędzanie czasu.

Podczas naszego pobytu na Podhalu chcielibyśmy odwiedzić w Zakopanem Pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach.   Jest to miejsce szczególnie bliskie wszystkim osobom związanym z ideą i praktyką pomocy osobom bezdomnym na wzór św. Brata Alberta — Adama Chmielowskiego, szczególnie wolontariuszom i pracownikom, a także wielu naszym podopiecznym.   Zakopiańska pustelnia naszego Patrona była ważnym miejscem również dla zmarłego niedawno — 13 maja 2019 — br. Jerzego Adama Marszałkowicza, inicjatora i głównego założyciela Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.   Ś.p. brat Jerzy był zwolennikiem i propagatorem organizowania dla osób bezdomnych — podopiecznych schronisk — pielgrzymek i wycieczek krajoznawczo-rekreacyjnych.

Na planowy przez nas (Koło Wrocławskie TPBA) wyjazd wrześniowy brakuje szacunkowo 1.000 zł.   Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób i instytucji o wsparcie finansowe naszego projektu dowolną kwotą na numer konta bankowego PKO BP:  87 1020 5242 0000 2502 0151 6897 – z dopiskiem „Zakopane”.

Ewentualna nadwyżka zebranych środków zostanie przeznaczona na wyjazd w roku następnym.

Z góry serdecznie dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

A oto jak wyglądała jedna z naszych niedawnych wypraw z podopiecznymi (Karkonosze 2017):

 


Foto i wideo: Darek Dobrowolski, Mirek Tymoczko

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->