Pilne potrzeby Koła Wrocławskiego TPBA w sytuacji epidemii koronowirusa (17.03.2020)
Jak możesz pomóc? - Jak możesz pomóc?

Kochani, sytuacja jest trudna.   W naszych placówkach na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego przebywa kilkaset osób, a rzeczy pierwszej potrzeby w walce z koronowirusem wciąż jest zaledwie na styk…   Prosimy Was o wsparcie rzeczowe — potrzebnymi produktami — lub finansowe, abyśmy mogli zaopatrzyć się w wystarczającą ilość tego, co zabezpieczy naszych mieszkańców i personel.

Wasze pomysły i zaangażowanie mogą pomóc osobom w kryzysie bezdomności.   Prosimy o wsparcie w postaci materiałów z bawełny i/lub rąk do pracy, które pomogą przygotować zapas maseczek dla naszych mieszkańców…

   

O naszych potrzebach pisze m. in. wrocławski Gość Niedzielny (piórem red. Agaty Combik):   „Placówki Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta potrzebują wsparcia.   Krawcowe szyją maseczki, StreetBus został zastąpiony przez mobilny ambulans.   Mieszkańcy noclegowni — rozlokowani w różnych miejscach — przechodzą kwarantannę.   Placówki Brata Alberta bardzo potrzebują rozmaitych środków ochrony, m. in. maseczek.  […]

Aleksander Pindral, prezes Koła Wrocławskiego TPBA wyjaśnia, że przewidziane jest rozmieszczenie podopiecznych w mniejszych ośrodkach, by zminimalizować ryzyko związane z możliwością zakażenia koronawirusem dużej grupy osób przebywających razem w jednym miejscu.   Miasto udostępniło internaty, gdzie można będzie rozlokować bezdomnych w pokojach 2–3-osobowych.   Wielkie wydatki czekają TPBA w związku z potrzebą zapewnienia bezdomnym żywności.   Chętni mogą dokonywać wpłat na ten cel (dane na stronie:  www.BratAlbert.wroclaw.pl/PRZELEW). — Staramy się, by nasi podopieczni z ogrzewalni nie przemieszczali się, wolimy zabezpieczyć im jedzenie na miejscu, by nie wychodzili w miasto — tłumaczy prezes.

W zmienionej formule działał przez pewien czas streetbus (udostępniony przez MPK autobus, który obsługiwała fundacja Homo Sacer) — rozwoził jedzenie, natomiast osoby korzystające z pomocy nie wchodziły do środka pojazdu.   Obecnie już nie jeździ.   Prowiant dostarcza osobom bezdomnym przebywającym w przestrzeni miasta mobilny Ambulans”.

Źródło:  https://wroclaw.gosc.pl/doc/6216294.U-sw-Brata-Alberta-Bezdomni-potrzebuja-pomocy-krawcowe-szyja

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->