Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodrem

Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodremadres placówki:
Szczodre, ul. Trzebnicka 28
55-095 Mirków (poczta), gmina Długołęka
GPS:  N51.193863, E17.184043

tel./faks: 71 399 86 12
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

kierownik: Tadeusz Kirejczyk
wicekierownik: Andrzej Baumgart

Prowadzenie Schroniska jest objęte zadaniem publicznym współfinansowanym przez Gminę Wrocław:

www.wroclaw.pl

 
 
Przelew online


Zapowiedź filmu dokumentalnego „Mój Manhatan”
Autorstwo / redakcja: Dariusz Dobrowolski   
wtorek, 26 stycznia 2010 14:19

Kadr tytułowy z dokumentu filmowego 15 stycznia 2010 roku rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Cinema Albert Production pt. "Mój Manhatan". Zdjęcia kręcone są w schronisku św. Brata Alberta w Szczodrem. Tego dnia nocowało 211 osób. Schronisko posiada tylko 96 miejsc.

O dramatycznej sytuacji ludzi w schronisku i ich prostych marzeniach opowie bohater filmu — Janek Kaciała. Premiera przewidziana jest na kwiecień 2010 we Wrocławiu.

Więcej…
 
Fotoimpresje Szczodre — luty 2008
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
czwartek, 09 października 2008 16:10

Szczodre - luty 2008 (fotoimpresje)Zapraszamy do obejrzenia dokumentu fotograficznego zrealizowanego przez p. Pawła Łącznego w Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodrem. Ani zdjęcia, ani rzeczywistość, którą one dokumentują, nie są podkolorowane, co podnosi wartość przekazu. Pozwala to oglądającemu „wejść” w świat osób bezdomnych i towarzyszyć im choćby krótką chwilę przy codziennych czynnościach. Mamy nadzieję, że już ta krótka chwila wystarczy, aby uczucie obcości ustąpiło, robiąc miejsce przeżyciom głębszym, wzbogacającym nasze człowieczeństwo…

Więcej…
 
Kapelan w Szczodrem
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 30 listopada 2007 01:00

Po kilkunastu latach, czyli od odejścia ś.p. Brata Marcina Wójtowicza, pierwszego kapelana schroniska w Towarzystwie Pomocy, schronisko w Szczodrem doczekało się kapelana — Ojca Michała z Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu.

Więcej…
 
Kilka słów o naszej placówce
Autorstwo / redakcja: Andrzej Ptak   
środa, 03 stycznia 2007 12:49

W wigilię Bożego Narodzenia A. D. 2006 upłynie dwadzieścia lat od chwili poświęcenia schroniska dla bezdomnych w Szczodrem przez śp. Brata Marcina Marię Wójtowicza ze Zgromadzenia Braci Albertynów. Uroczystego poświęcania dokonał dwa lata później w dniu św. Jadwigi i św. Teresy z Avilla, J. E. ks. kardynał Henryk Gulbinowicz, ówczesny metropolita Archidiecezji Wrocławskiej. Neoklasycystyczny pałacyk stał się miejscem spotkań z najuboższymi i nieporadną próbą codziennego czynienia miłosierdzia. Miłosierdzia, które zbliża nas do tajemnicy sacrum i pozwala bez lęku pochylić się nad nędzarzem. Subtelny urok posługi najuboższym dopełniający się w akcie spotkania i obecności.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 5 z 5
   
-->