Fakty TVP Wrocław: Rzecznik Osoby Bezdomnej
Autorstwo / redakcja: Małgorzata Orzeł / TVP Wrocław   
poniedziałek, 23 stycznia 2012 12:59

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem programu Fakty TVP Wrocław z 11.12.2011 o Rzeczniku Osoby Bezdomnej — Henryce Karkowskiej-Młot — działaczce Zarządu Głównego oraz Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Fakty TVP Wrocław: Pan Franciszek ma 28 lat. Pochodzi z Górnego Śląska. Od sześciu lat jest bezdomny. Pół roku temu zamieszkał we wrocławskim schronisku imienia Brata Alberta. Teraz pan Franciszek -jak mówi - chciałby stanąć na nogi. Jego największym marzeniem jest własny kąt. Dlatego przyszedł do rzeczniczki bezdomnych z prośbą o pomoc w napisaniu podania o przydział mieszkania.

Do rzeczniczki mogą zgłaszać się wszystkie osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i poszukują rozwiązania problemu. Pani Henryka Karkowska-Młot może pomóc w załatwianiu spraw mieszkaniowych, rodzinnych, dotyczących postępowania w urzędzie, świadczeń i zasiłków.

Porada, doradztwo i wsparcie rzecznika jest bezpłatne i poufne. To dla nas duża pomoc- mówią opiekunowie ze Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Do tej pory to oni pomagali swoim podopiecznym. Teraz mogą liczyć na panią Henrykę.

Program realizowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Na razie stanowisko rzecznika osób bezdomnych powołane zostało na rok. Ale jest szansa, że zostanie przedłużone.

http://www.youtube.com/v/wBLalwbOpYM?version=3&hl=pl_PL&rel=0

 
   
-->