Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Czytelnia
 • Dokumenty główne
 • Szczegółowe sprawozdania z działalności

  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi sprawozdaniami z naszej działalności, które każdego roku przygotowujemy dla Państwa…

 • Ludzie bezdomni — kim są?

  Czy to ci, którzy żyją pod mostem, są pijani cały dzień, nie chce się im pracować? A może to zwykli ludzie, których dotknęły różne problemy — chcą pracować, ale mają na to niewielkie szanse?

  Zapraszamy do lektury historii opowiedzianych przez naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że przybliżą Państwu prawdziwy obraz osoby bezdomnej i pozwolą wyrobić sobie własne zdanie na temat bezdomności. Społeczny stereotyp osoby bezdomnej jest naszym zdaniem krzywdzący, ponieważ zawiera w sobie przekonanie, że takim ludziom nie warto pomagać, bo oni chcą tak żyć. Pracujemy z osobami bezdomnymi i na co dzień widzimy, jak wielu z nich podejmuje wysiłek dążąc do zmiany swojego życia. Przeszkodą są ich własne słabości, ale również niechęć ludzi i instytucji do zajmowania się tą kategorią osób.

 • Charyzmat i specyfika Towarzystwa Pomocy
 • Katechezy

  Katechezy duszpasterzy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz wygłoszone do członków, pracowników i wolontariuszy TPBA w ramach Mszy spotkań formacyjnych, rekolekcji, dni skupienia itd.

 • Literatura specjalistyczna
   
-->