Kilka słów o naszej placówce — Schronisko św. Brata Alberta na Tarnogaju

Kalendarium

Schronisko zostało wybudowane w latach 1995–1999. Większość prac przy budowie schroniska wykonali sami mieszkańcy oraz wolontariusze z Polski, Holandii i Włoch. Budowa trwała 4 lata.

Dnia 6 października 1999 roku ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz uroczyście poświęcił oddane bezdomnym schronisko. W momencie oddania do użytku schronisko posiadało 105 miejsc w pokojach 3-, 4-, 5- i 6-osobowych. I tyluż mieszkańców przebywało przeniosło się tu z dawnego męskiego schroniska przy ul. Strzegomskiej 9, które z kolei — po remoncie — przyjęło bezdomne kobiety i matki z dziećmi.

Więcej…
 
Fakty TVP Wrocław: problemy z codzienną zbiórką żywności dla osób bezdomnych

Fakty TVP Wrocław: Problemy z codzienną zbiórką żywności dla osób bezdomnychDziennikarze wrocławskiego ośrodka TVP poświęcili fragment lokalnego programu informacyjnego Fakty problemom, jakie pojawiają się ostatnio przy codziennych wyjazdach naszym busem po żywność, która trafia następnie do osób bezdomnych mieszkających w naszych schroniskach.

Więcej…
 
Żywność przekazana na cele charytatywne będzie zwolniona od VAT!

 Gazeta PodatkowaDobre wieści rozchodzą się szybko! Gazeta Podatkowa: W dniu 7 listopada 2008 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o VAT. Wśród korzystnych zmian, które do ustawy wprowadził Senat (Sejm je poparł), jest wprowadzenie zwolnienia od VAT dla podatników przekazujących bezpłatnie żywność. Zwolnienie to będzie dotyczyło darowizny towarów przez ich producenta, której przedmiotem są produkty spożywcze (z wyłączeniem alkoholi), jeżeli będą one przekazywane na rzecz organizacji pożytku publicznego, z przeznaczeniem na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje. Dodatkowym warunkiem korzystania ze zwolnienia będzie prowadzenie szczegółowej dokumentacji potwierdzającej odbiorcę i cel darowizny.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia171172173174175176177178179180następnaostatnia»

Strona 180 z 180
   
-->