Podsumowanie zbiórki publicznej — sprzedaży płyt z filmem „Mój Manhatan”

W okresie 11.02.2011–31.12.2011 trwała zbiórka publiczna w formie sprzedaży płyt DVD z filmem "Mój Manhatan" w rezyserii Dariusza Dobrowolskiego — kierownika Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu. Płyty były udostępnione do sprzedaży na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego przy ul. Borowskiej. Sprzedanych zostało 54 płyty na łączną kwotę 445 zł (słownie: czterysta czterdzieści pięć złotych). Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup żywności dla podopiecznych.

 
XVIII Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu — relacja

LicheńJuż siódmy rok z rzędu uczestniczyliśmy w ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych. W tym roku odbyły się one w Licheniu. Wyjazd nastąpił w dniu 30 lipca 2010 roku. Na tę swoistą pielgrzymkę wyjechały mieszkanki naszego schroniska dla kobiet mieszczącego się przy ul. Strzegomskiej oraz mieszkańcy schronisk dla mężczyzn z ul. Bogedaina i Szczodrego oraz z noclegowni mieszczącej się przy ul. Małachowskiego, ogółem 50 osób. Szefem wyprawy był Robert Jacaszek — zastępca kierownika w naszej noclegowni.

Więcej…
 
List z Hamburga od naszego Przyjaciela — pana Piotra Mazura

Piotr Mazur

Do Zarządu Wrocławskiego Koła TPBA.

Szanowni Państwo, Szanowny Panie Aleksandrze,

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta powstało we Wrocławiu przed trzydziestu laty. Dzięki zaangażowaniu brata Jerzego Marszałkowicza i wielu innych zatroskanych losem i życiem ludzi żyjących na krańcach społeczeństwa powstało tak wspaniałe, ale i tak potrzebne Towarzystwo niosące pomoc ubogim. Rozrosło się w tym czasie do sieci kół regionalnych, rozsianych po całym kraju…

 

Więcej…
 
Pielgrzymko-wycieczka Zakopane 2010

Zakopane 2010Jak co roku  na początku września 2010 roku Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zorganizowało wycieczkę w najpiękniejsze rejony naszego kraju, tym razem był to trzydniowy wyjazd do Zakopanego i okolic. Najważniejszym punktem programu była wyprawa do Pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach, gdzie odbyła się msza święta z modlitwą o opiekę do naszego Patrona.  za pomyślność naszego Towarzystwa, o zdrowie mieszkańców schronisk oraz opiekunów i kierownictwa a także za naszych sponsorów. W mszy uczestniczyła większość naszej grupy, którym siły i sprawność pozwoliły tam dotrzeć.

Oto kilka fotografii dokumentujących tę wyprawę…

Więcej…
 
Relacja z Pikniku Organizacji Pozarządowych w Warszawie (17.09.2011)

Piknik Organizacji Pozarządowych w Warszawie, 17 września 2011W sobotę 17 września 2011 kilku pracowników i wolontariusz Koła Wrocławskiego TPBA wraz z wiceprezesem Zarządu Głównego TPBA p. Zdzisławem Niedzielskim uczestniczyli w Pikniku Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Tego dnia Krakowskie Przedmieście zamieniło się w tętniące życiem miasteczko namiotowe, w którym zaprezentowało się prawie 100 organizacji pozarządowych z całego kraju, działających w różnych obszarach, takich jak: edukacja obywatelska, ekologia, zdrowie, dzieci, pomoc humanitarna i rozwojowa, kultura, sport, nowe media. Swój namiot miało oczywiście także nasze Towarzystwo. Piknik odwiedziły tysiące gości. Wśród nich znalazła się między innymi Para Prezydencka.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia171172173174175176177178179180następnaostatnia»

Strona 175 z 180
   
-->