Archiwalny film z pierwszego Schroniska św. Brata Alberta przy ul. Lotniczej we Wrocławiu (lata 1980.)

Przedstawiamy krótki, archiwalny film z pierwszego Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu przy ul. Lotniczej (lata 1980.). Było to pierwsze schronisko dla osób bezdomnych w PRL-u, otwarte i prowadzone przez br. Jerzego Adama Marszałkowicza i Towarzystwo Pomocy im. Adama Chmielowskiego (ówczesna nazwa wymuszona przez władze komunistyczne, zmieniona po 1989 na Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta)…

 

[materiał archiw.:  Paweł Wrabec]

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

  Przelew online
 
 
Zawiadomienie o śmierci ś.p. Lecha Paździora — współzałożyciela i pierwszego prezesa Towarzystwa

Lech PaździorZe smutkiem zawiadamiamy o śmierci ś. p. Lecha Paździora — współzałożyciela i pierwszego prezesa Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, wrocławskiego prawnika i społecznika. Ostatnie dwa lata spędził ciężko chory u rodziny w Zagorzycach. Został pochowany na cmentarzu w Radogoszczy 1 kwietnia 2012 roku. Słowo pożegnania ś. p. Lecha Paździora napisał br. Jerzy Adam Marszałkowicz, z którym na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wspólnie inicjowali powstanie Towarzystwa Pomocy w trudnych czasach PRL-u…

Więcej…
 
Zawiadomienie o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Koła Wrocławskiego TPBA 12.05.2012

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714Szanowni Członkowie Koła Wrocławskiego TPBA! Zarząd Wrocławskiego Koła zawiadamia, że Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła odbędzie się 12 maja 2012 r. (sobota) w Schronisku dla Mężczyzn na ul. bp. Bogedaina 5 we Wrocławiu. Proszę rozważyć kandydowanie do Zarządu Koła lub Komisji Rewizyjnej. Zebranie rozpocznie się mszą św. o godz. 9:00. Przewidywane zakończenie zebrania godz. 13:30. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Fakty TVP Wrocław: streetworkerzy

Fakty TVP Wrocław: Na dolnośląskich ulicach pomagają streetworkerzy. Chodzą po dworcach i melinach, namawiając bezdomnych do zmiany stylu życia. Dzięki nim wielu zdecydowało się skorzystać z pomocy schronisk i noclegowni.

Więcej…
 
Przewodnik Katolicki: „Zdzichu. Mój piciorys”

Przewodnik KatolickiPrzewodnik Katolicki (nr 49/2011) o bardzo trudnej drodze do trzeźwości, lecz możliwej: Poruszająca historia kierowcy alkoholika, który wrócił za kółko… — Jestem Zdzichu, zawodowy kierowca. Alkoholik. Nie piję od 14 lat. Chcę ci opowiedzieć historię mojego długiego piciorysu. Być może ktoś się w niej przejrzy? Coś zobaczy? Może komuś zapali się w głowie czerwona lampka? Posłuchaj więc mnie uważnie. Ku przestrodze. Albo, jak kto woli, ku pokrzepieniu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia161162163164165166167168169170następnaostatnia»

Strona 162 z 179
   
-->