Garsonka od pani Józefy

Pani Józefa — wolontariuszka w Punkcie Dobroczynnym Pomagacz.orgPrzy ul. kard. Wyszyńskiego 66A w Punkcie Dobroczynnym Pomagacz.org można spotkać miłą, starszą panią, która od początku działania tego miejsca bierze aktywny udział w zdobywaniu środków na cele charytatywne. Cele te zapisane są w statucie Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które uruchomiło Punkt w roku 2009. Wspomniana „miła pani” to pani Józefa, nasza wolontariuszka-seniorka zaangażowana wraz z innymi osobami w prowadzenie naszego Punktu Dobroczynnego.

Więcej…
 
Renata Mauer-Różańska o 1% dla Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Wypowiedź Renaty Mauer-Różańskiej zachęcająca do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (TPBA):

Więcej o tym, jak przekazać 1% podatku na Koło Wrocławskie TPBA.

 
Zaproszenie na koncert kameralny: kontrabas i klarnet — w naszym schronisku przy ul. bp. Bogedaina 5

W najbliższy wtorek 29 stycznia 2013 o godz. 19:00 w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. bp. Bogedaina 5 odbędzie się koncert kameralny: duet kontrabas i klarnet. Zapraszamy wszystkich zaprzyjaźnionych z naszym ośrodkiem!

 
Polskie Radio: Malarz, który został świętym — Albert Adam Chmielowski

Adam Chmielowski - AutoportretProgram 1 Polskiego Radia w audycji cyklicznej Wieczór kulturalny przypomniał 15 grudnia 2009 „jedną z najświatlejszych” — jak napisano — postaci Krakowa z przełomu wieków: Alberta Adama Chmielowskiego. Malarz, który został świętym — to opowieść o trudnych wyborach… Adam Chmielowski był absolwentem akademii w Monachium, powstańcem styczniowym… Uwielbiany przez swych wybitnych kolegów, bywalec salonów Heleny Modrzejewskiej. Był u szczytu sławy, kiedy zdecydował się przywdziać habit. Miłosierdzie i posługa najuboższym, ratowanie człowieczeństwa w człowieku to był cel reszty jego życia.

Więcej…
 
Polskie Radio Wrocław: List do syna [reportaż]

fot. PRW.plPolskie Radio Wrocław: Sami piszą scenariusze, grają i chwytają za kamery. Ich filmy, choć amatorskie, zdobywają coraz szersze grono sympatyków, nawet na prestiżowych festiwalach. Dla [osób] bezdomnych ze schroniska św. [Brata] Alberta we Wrocławiu najważniejsze są jednak nie nagrody, ale bliscy, których dzięki filmom mogą odzyskać. Okazuje się, że ekranizacja prywatnych historii często w tym pomaga. Jeden z bohaterów dzisiejszego reportażu jest tego przykładem. Posłuchaj całej historii Leszka Herliczki:

 
«pierwszapoprzednia161162163164165166167168169170następnaostatnia»

Strona 162 z 194
 

Nowości na naszych kanałach YouTube




 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->