Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Podziękowania dla MOPS, Centrum Zarządzania Kryzysowego, MPK oraz Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Wrocławia
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
wtorek, 31 marca 2020 21:32

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta · Koło Wrocławskie składa serdeczne podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej Wrocławia za zabezpieczenie warunków osobom bezdomnym odbywającym kwarantannę w związku z COVID 19.

Od 13 do 26 marca 2020 podopieczni Noclegowni przy ul. Małachowskiego 15, zostali poddani kwarantannie w związku z potwierdzeniem u jednego z mieszkańców koronowirusa. Dzięki błyskawicznym działaniom podjętym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego, zabezpieczono miejsca odbywania kwarantanny oraz posiłki dla osób bezdomnych. MPK zapewniło transport osób bezdomnych, a Policja oraz Straż Miejska dbały o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, za co serdecznie dziękujemy.

Od piątku 27.03.2020 ponownie uruchomiliśmy Noclegownię i osoby bezdomne przebywające na ulicy mogą liczyć na nocleg oraz ciepły posiłek. Nadzieję w walce z COVID 19 budzi przypadek naszego 66 letniego mieszkańca noclegowni, zarażonego koronowirusem, który wyzdrowiał i wyszedł wczoraj ze szpitala.

Cieszymy się że w tak trudnej sytuacji jednostki oraz służby miejskie kolejny raz zdały egzamin, a Panu Prezydentowi Jackowi Sutrykowi gratulujemy pracowników, którzy pomagali nam podczas kwarantanny i wspierają nas nadal w zakresie organizacji pomocy osobom bezdomnym w czasach pandemii koronowirusa.

 
 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->