Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Wizyta gości z Klubu Rotary Eschwege (maj 2010)
Autorstwo / redakcja: Łucja Dobrowolska   
piątek, 11 czerwca 2010 12:07

W dniu 21 maja w Schronisku dla Kobiet i Matek z Dziećmi ponownie gościliśmy członków Klubu Rotary z Eschwege:

  • Pana Michaela Kreisslera

  • Pana Joachima Kaisera

  • Pana Clausa Hartmana

  • Panią Joannę Wegner


Towarzyszył im przedstawiciel Klubu Rotary z Wrocławia — Pan Piotr Kuczyński. Przyjaciele z Rotary kolejny raz serdecznie odpowiedzieli na naszą prośbę, dotyczącą wsparcia działalności prowadzonej w ośrodku na rzecz bezdomnych kobiet i dzieci.

Spotkanie przebiegało jak zawsze w serdecznej atmosferze. Prezes Koła Wrocławskiego Aleksander Pindral przedstawił sytuację finansową placówki przy Strzegomskiej i pozostałych trzech placówek prowadzonych przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Mówił o szczególnych trudnościach, które dotykają nas zimą, gdy rosną wydatki związane z ogrzewaniem placówek i dużo większą liczbą przyjmowanych osób.

Pan Michael Kreissler przedstawił wartość przyznanej nam w tym roku pomocy, zaznaczając, że ta pomoc jest jak najbardziej stabilna i długofalowa. Dzieciom na Dzień Dziecka została podarowana nowa bielizna, koszulki, skarpetki i cukierki. Koordynację działań, gdy chodzi o właściwe wydatkowanie otrzymanych środków pieniężnych, przyjął na siebie Pan Piotr Kuczyński. Zakupował on będzie dla ośrodka potrzebne artykuły zgodnie ze zgłaszanymi przez nas potrzebami.

Mieszkanki w geście podziękowania za pamięć o nich i dzieciach z ośrodka, przygotowały z masy solnej aniołki trzymające w dłoniach czerwone serca lub kwiaty. Wykonały także dekoracyjne kartki z tekstem podziękowań napisanym w językach polskim i niemieckim. Prezes Koła podarował gościom pięknie wydany album o naszym mieście z tekstem również w języku niemieckim. Podziękowania przekazane zostały także panu Urlichowi Russek za wrażliwość i okazywane nam uznanie dla wysiłku jaki wkładamy w prace na rzecz osób które utraciły wszystko — często nawet nadzieję.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->