Refleksja po wrocławskiej premierze filmu „Skopani”
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
środa, 21 stycznia 2009 12:05

Skopani [plakat]

W śnieżny wieczór w minioną środę 14 stycznia 2009 roku w ośrodku kultury „Browar Mieszczański” we Wrocławiu zgromadziło się ponad dwieście pięćdziesiąt osób w oczekiwaniu na premierę filmu pt. "Skopani".

Po odtworzeniu dokumentu o powstawaniu filmu gości przywitał reżyser Darek Dobrowolski, ktory poprosił na scenę realizatorów — Elę Kowalczyk i Rafała Mroza — oraz dwójkę aktorów odtwarzających główne role: Leszka Herliczkę i Wiesława Pietrzaka. Reżyser dziękował również nieobecnym na premierze — Panu Piotrowi Rubikowi za piękną muzykę do obrazu "Skopani" oraz Krzysztofowi Sudołowi za udźwiękowienie.

Po przedstawieniu twórców głos zabrał prezes Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta — dr Aleksander Pindral, który wprowadził w poczet honorowych członków Towarzystwa Pana Tomasza Starzyńskiego — prezesa zarządu firmy Merida, niezwykle zasłużonego w dziele pomocy osobom bezdomnym.

Nastąpiła projekcja, ciepło przyjęta przez zebraną publiczność, która podczas poczęstunku (chleb ze smalcem, ogórki kiszone, oliwki, barszcz czerwony) dzieliła się wrażeniami w trakcie swobodnych rozmów z twórcami filmu.

Dzień później, w czwartek 15 stycznia o tej samej porze odbył się drugi pokaz filmu, który przyciągnął jeszcze blisko sto osób, głównie młodzież, co było dużą niespodzianką dla organizatorów premierowych projekcji — zwłaszcza że czwartkowa widownia była niezwykle spontaniczna i zmusiła twórców filmu do ponadgodzinnej dyskusji po wyświetleniu filmu.

Rozprowadzane przed pokazami bilety w cenie 10 zł stanowiły jednocześnie cegiełki na poczet kosztów kolejnej planowanej produkcji Cinema Albert Production — Pana Obłąkalskiego

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy dotarli na naszą premierę 14 stycznia — w dniu komunikacyjnego paraliżu miasta, spowodowanego intensywnymi opadami śniegu. Mamy świadomość, że był to heroiczny wyczyn. Polak (po)trafi…  ;)


Obejrzyj zwiastun filmu "Skopani":

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->