Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Brat Albert jako prekursor pracy środowiskowej z osobami bezdomnymi na ziemiach polskich
Autorstwo / redakcja: dr hab. Marek Rymsza   
piątek, 17 października 2014 12:52

Marek Rymsza

Dr hab. Marek Rymsza był prelegentem na zebraniu prezesów kół regionalnych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które w dniach 10–12 października 2014 odbyło się w Spale. Zaprezentował tezy artykułu "Brat Albert jako prekursor pracy środowiskowej z osobami bezdomnymi na ziemiach polskich". Jego wystąpienie wywołało ożywioną dyskusję uczestników na temat: ile z zaleceń św. Brata Alberta dotyczących pracy z osobami bezdomnymi stosujemy współcześnie w placówkach Towarzystwa…

Tekst artykułu:

Dr hab. Marek Rymsza
"Brat Albert jako prekursor pracy środowiskowej z osobami bezdomnymi na ziemiach polskich"

Marek Rymsza — ur. 1966, doktor habilitowany socjologii, pełni funkcję p. o. wicedyrektora Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z Instytutem Spraw Publicznych jako ekspert i redaktor naczelny kwartalnika „Trzeci Sektor”. Członek redakcji WIĘZI i Zespołu Laboratorium WIĘZI. Specjalizuje się w zagadnieniach polityki społecznej i społeczeństwa obywatelskiego. Autor książki Aktywizacja w polityce społecznej. W stronę rekonstrukcji europejskich Welfare States. Mieszka w Warszawie.

Więcej o autorze: www.laboratorium.wiez.pl/autorzy.php?marekrymsza

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->