Wsparcie od A do Z

Od A do Z

Od 3 września 2012 roku w Kole Wrocławskim TPBA trwa projekt: "Wsparcie od A do Z — aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta" (nr  projektu  WND- POKL.07.02.01-02-052/12).

Projekt jest dofinansowany przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej i ma na celu integrację społeczną, przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnieniu sektora ekonomii społecznej.

Projekt realizowany jest do 2015 roku i składa się z trzech edycji. W każdej z nich weźmie udział 35-osobowa grupa bezdomnych kobiet i mężczyzn. Pierwsza edycja trwała od października 2012 do października 2013 roku.

Dzięki uczestnictwu w projekcie podopieczni wrocławskich schronisk i noclegowni mogą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe oraz nabyć umiejętności pozwalających na właściwe poruszanie się na rynku pracy. W celu uzyskania założonych celów projektu uczestnicy biorą udział w różnych zajęciach podnoszących ich kompetencje społeczne i zawodowe.

W pierwszej fazie projektu podopieczni uczestniczą w etapie aktywizacji (listopad–grudzień).
• Drugą fazą jest etap treningów pracy i doradztwa zawodowego (styczeń–luty).
W trzeciej fazie uczestnicy odbywają etap szkoleń zawodowych (marzec–kwiecień).
W fazie czwartej uczestnicy biorą udział w etapie staży zawodowych (maj–październik).

Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

Adres strony projektu: www.adoz.BratAlbert.wroc.pl

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online


Jak EFS zmienił moje życie. Mam na imię Piotr, mam 48 lat...
Autorstwo / redakcja: Piotr Zybała   
czwartek, 09 kwietnia 2015 13:36
Piotr Zybała w projekcie - Wsparcie A do Z

Mam na imię Piotr i mam 48 lat. Moim obecnym domem jest noclegownia dla bezdomnych we Wrocławiu. Moje życie potoczyło się tak, że od ponad 18 lat jestem bezdomny. Spałem i mieszkałem, gdzie się dało, do momentu, gdy dowiedziałem się o noclegowni. Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do nowego życia i otoczenia. Podejmowałem się różnych prac dorywczych, aby jakoś przeżyć i mieć na odzież.


Więcej…
 
Powrót do życia — wywiad z Krzysztofem Pawłuszko, pracownikiem Koła Wrocławskiego
Autorstwo / redakcja: MaleWielkieRzeczy.efs.gov.pl   
poniedziałek, 30 marca 2015 13:12

— W noclegowni widzę ludzi, który mieszkają tu od 15 lat. Zaczynali od materaca na podłodze, a teraz na piętrowym łóżku w pokoju mają cały swój świat. Chciałem zrobić coś, co pozwoli im powrócić do normalnego życia. Tak powstał projekt „Wsparcie od A do Z“. Dzięki niemu, nową szansę zyskało już kilkadziesiąt osób. Często po wyrokach, z problemem uzależnienia, z pokręconymi życiorysami. Kurczowo trzymają się swojej wybranej drogi, nowego życia – mówi Krzysztof Pawłuszko współkoordynator projektu "Wsparcie od A do Z - aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”…

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe dot. szkoleń zawodowych dla uczestników projektu "Wsparcie od A do Z"
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
środa, 11 lutego 2015 13:03

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie od "A" do "Z" — Aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”, prowadzonego w ramach Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej, Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zapytaniem ofertowym dotyczącym zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń zawodowych dla uczestników projektu.

Więcej…
 
[ANULOWANE] Zapytanie ofertowe dot. doradztwa indywidualnego-psychologicznego dla uczestników projektu "Wsparcie od A do Z"
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
piątek, 24 października 2014 22:16

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714[ANULOWANE dn. 31.10.2014. Z osobami, które nadesłały zgłoszenia, skontaktujemy się indywidualnie.] W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie od A do Z — aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”, prowadzonego w ramach Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej, Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL, nr projektu: WND-POKL.07.02.01-02-052/12), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zapytaniem ofertowym dotyczącym doradztwa indywidualnego-psychologicznego dla uczestników projektu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->