Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Odpowiedzialni za siebie — odpowiedzialni za innych
Autorstwo / redakcja: Aleksander Pindral   
czwartek, 02 kwietnia 2020 12:39

Nie łatwo jest znaleźć słowa warte 17.600 zł :-) Za taką kwotę darowizny chcemy w tym miejscu podziękować Stowarzyszeniu Sędziów Polskich Iustitia Oddział we Wrocławiu. W tych dniach, które w sensie dosłownym spędzać zobowiązani jesteśmy w oddaleniu, w izolacji, otrzymaliśmy ogromne wsparcie, z którego czytamy: "Jesteśmy blisko was. Myślimy o was. Nie jesteście sami". To bardzo wzruszające. Otrzymana kwota pozwoli wzmocnić bezpieczeństwo osób bezdomnych przebywających pod nasza opieką. Jest to wielka odpowiedzialność, którą w tym szczególnym czasie namacalnie czujemy. Za okazaną pomoc gorąco dziękujemy!

Zachęcamy do przeczytania niżej, co na temat tej zbiórki napisali sami Organizatorzy:

Z inicjatywy koleżanek i kolegów, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Oddział we Wrocławiu zorganizowało koleżeńską zbiórkę funduszy dla Schronisk św. Brata Alberta we Wrocławiu i osób bezdomnych na ulicach naszego miasta. Rozumiejąc, że w związku z epidemią koronawirusa potrzebna jest pilna pomoc, sędziowie (nie tylko członkowie Stowarzyszenia) oraz inne zaprzyjaźnione z nami osoby o czułym sercu, odpowiedziały na nasz apel. Akcja była błyskawiczna. Została ogłoszona w piątek 20.03.2020 r., a zakończyła się w poniedziałek 23.03.2020 r. Wpłaty pochodziły od sędziów z Wrocławia, Oleśnicy, Oławy, Trzebnicy, Środy Śląskiej, Milicza oraz z Kłodzka i Legnicy. Wsparło nas również kilka osób z innych części kraju - nie tylko sędziów. Zebraliśmy 17.600 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszej akcji i wykazali się empatią w tak trudnych czasach.

Pozdrawiam serdecznie,
Agata Regulska
Prezes Oddziału SSP Iustitia we Wrocławiu.

 
 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->