Noclegownia dla Mężczyzn ewakuowana z powodu koronowirusa (17.03.2020)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
wtorek, 17 marca 2020 16:36

Podopieczni naszej Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Małachowskiego zostali ewakuowani i poddani kwarantannie.   Chodzi o 150 mężczyzn, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną koronowirusem przebywającą od kilku dni w szpitalu przy ul. Koszarowej.

Jak podaje portal GazetaWroclawska.pl:

— Dowiedzieliśmy się o wyniku badania w niedzielę wieczorem i natychmiast zadziałaliśmy.   Nikt nie był wypuszczany z Noclegowni, żeby ograniczyć możliwość zarażenia się innych osób od naszych podopiecznych.   Jesteśmy w kontakcie z miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.   Od dziś wszyscy bezdomni zostali poddani kwarantannie.   Autobusami w eskorcie policji wywieziono ich z noclegowni.  —  Nie mogę powiedzieć w jakim miejscu będzie prowadzona kwarantanna  —  dodaje dyrektor.

Joanna Kot apeluje o pomoc dla poddanych kwarantannie mężczyzn.   Potrzebna jest żywność i środki ochrony osobistej.   Ludzie dobrej woli, którzy mają możliwość udzielenia pomocy, proszeni są o przywiezienie darów do siedziby Towarzystwa przy ul. bp. Bogedaina 5 we Wrocławiu.   Stamtąd policja dostarczy ją potrzebującym, którzy są w kwarantannie.

Z kolei komunikat wrocławskiego MOPS z dnia dzisiejszego podaje, że „połowa podopiecznych, w koordynacji ze służbami, w tym z policją, została już bezpiecznie przeniesiona w zamknięte miejsce zbiorowej kwarantanny. Osoby są pod opieką wolontariuszy ze schroniska Brata Alberta, mają zapewnione trzy posiłki na dobę. W noclegowni przy Małachowskiego kwarantannę odbywa 75 osób. Posiłki dostarcza im bezpłatnie m.in. wrocławski Aquapark. W porozumieniu ze służbami trwa poszukiwanie drugiej lokalizacji do przejścia zbiorowej kwarantanny. Po przeniesieniu mieszkańców noclegownia, z uwagi na specyficzny profil swojej działalności, zostanie zdezynfekowana i ponownie uruchomiona. Dzięki działaniom MOPS-u osoby objęte kwarantanną są bezpieczne i zabezpieczone w podstawowe środki pozwalające przejść ten okres”.

 

Foto:  Gazeta Wrocławska

 

Źródła:  https://gazetawroclawska.pl/koronawirus-ewakuacja-bezdomnych-z-noclegowni-we-wroclawiu/ar/c14-14862801
https://www.facebook.com/mopswroclaw/posts/571395676797154

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->