Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Zapowiedź Kwesty „Zielony Mikołaj” na rzecz placówek pomocy św. Brata Alberta (1–4.12.2018)
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 23 listopada 2018 12:28

Szukamy Wolontariuszy, którzy wezmą udział w kweście Zielony Mikołaj, którą w dniach 1–4 grudnia 2018 (sob.–wt.) przeprowadzimy w kilku centrach handlowych Wrocławia. Celem jest zbiórka pieniędzy na zorganizowanie w naszych placówkach Świąt Bożego Narodzenia dla osób doświadczających bezdomności. Zachęcamy do wypatrywania podczas zakupów naszych wolontariuszy — czyli Zielonych Mikołajów!

Termin Kwesty:
1–4 grudnia 2018 (sobota–wtorek).

Czym dokładnie jest Kwesta „Zielony Mikołaj”?

Jest to jedna z naszych zbiórek publicznych przeprowadzana w okresie przedświątecznym w wybranych centrach handlowych Wrocławia przy udziale m. in. wolontariuszy ze szkół średnich i młodzieży akademickiej.

Dochód z kwesty będzie przeznaczony na upominki mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy. To dzięki Państwa dobrym sercom będziemy mogli urządzić Wigilię Bożego Narodzenia zbliżoną klimatem do tego, jaki panuje w większości domów.

KAŻDY GROSZ TO UŚMIECH NASZYCH DZIECI!

Osoby kwestujące są ubrane w zielony kostium Świętego Mikołaja oraz wyposażone w identyfikator, pozwolenie na kwestę oraz puszkę z napisem: „Dla dzieci ze Schroniska św. Brata Alberta”. Do zadań kwestarzy-wolontariuszy należy też rozdawanie ulotek i słodyczy.

Istotą pomocy osobom bezdomnym i ubogim jest odbudowa ludzkiej godności — w pierwszej kolejności zapewnienie posiłku i dachu na głową, a następnie pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia i w powrocie do czynnego udziału w życiu społecznym.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta · Koło Wrocławskie realizuje swoje cele od 1983 roku. Prowadzimy cztery ośrodki dla osób bezdomnych, w których rocznie pomoc uzyskuje trzy tysiące osób. Mamy przekonanie, że troszcząc się o osoby bezdomne dobrze służymy społeczności Wrocławia. Jednak ratowanie osób cierpiących skrajny niedostatek nie jest zadaniem wyłącznie jakieś organizacji czy instytucji. W ramach solidaryzmu społecznego jest obowiązkiem całego społeczeństwa.

Więcej dowiesz się u Ani Olbryt,
tel. 570 363 144, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

A tak Kwesta „Zielony Mikołaj” wyglądała w latach poprzednich:

   

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->