Przy Kole Wrocławskim TPBA powstała Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)
środa, 15 lipca 2015 16:36
WSS

Z radością informujemy, że przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wpisem do KRS w dniu 19 czerwca 2015 rozpoczęła działalność Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS) prowadzona wspólnie z Fundacją św. Józefa. Głównym celem WSS jest nie tylko stworzenie nowych miejsc pracy, ale również tworzenie wspólnoty. Posiadamy wspólne wartości, idee, zasady oraz wspólny cel. Istotnym elementem jest tutaj świadome kreowanie i tworzenie lokalnej wartości ekonomii społecznej i spółdzielczej…

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS) jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000563602, sygnatura WR.VI NS-REJ.KRS/13927/15/594/REGON. Deklarowana działalność gospodarcza została zakwalifikowana jako "wykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowych" (43.39.Z).

Korzyści płynące z działań realizowanych przez WSS:

• aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem;

• usamodzielnienie osób zagrożonych wykluczeniem;

• zbudowanie trwałych relacji opartych na współpracy trójsektorowej: biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych;

• aktywizacja członków społeczności lokalnych na rzecz włączenia się w rozwiązywanie problemów społecznych.

Misja WSS:

• kompleksowe wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem, w szczególności:

· osób bezdomnych,

· osób korzystających z pomocy MOPS,

· osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze, zakłady karne itd.,

· osób starszych.

Czym jest WSS?

W wyniku spotkania przedstawicieli Fundacji św. Józefa i Koła Wrocławskiego TPBA powstał projekt Wrocławskiej Spółdzielni Socjalnej — przedsięwzięcia efektywnie łączącego wiele aspektów działalności z szeroko pojmowaną reintegracją społeczno-zawodową członków Spółdzielni oraz budową kapitału społecznego środowiska lokalnego i regionalnego.

Fundacja św. Józefa

"Człowiek potrzebuje domu. Odkąd człowiek jest człowiekiem i jak długo chce być człowiekiem. Nie czterech ścian, nie hotelu, nie noclegu, nie przytułku, ale źródła pokoju, odpoczynku, siły i miłości — domu".

/ ks. M. Maliński

Zapraszamy do kontaktu:

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna (WSS)
ul. bp. Bogedaina 5, 50-514 Wrocław
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wss.org.pl
tel. 530 712 650

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->