Zobacz w Mapach Google

 

Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (TPBA) jest samodzielną organizacją pozarządową, posiadającą osobowość prawną, należącą do struktur ogólnopolskich Towarzystwa Pomocy. Na terenie Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego (ziemskiego) istnieje pięć lokalizacji, w których znajdują się nasze placówki pomocowe, siedziba oraz jednostki pomocnicze:

1. Siedziba i biuro Zarządu Koła Wrocławskiego TPBA

2. Ośrodki przyjmujące osoby bezdomne:

Jednostki pomocnicze:

Ponadto we Wrocławiu mieści się także Zarząd Główny TPBA (przy ul. Kołłątaja 26A, tel. 71 341 04 19, faks 71 344 37 35, www.BratAlbert.org.pl — nie uwzględniony na powyższej mapie), który pełni rolę koordynującą i wspomagającą funkcjonowanie kół regionalnych, nadrzędną w sprawach dotyczących charyzmatu i specyfiki Towarzystwa.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online


Wolontariusze z XL Catlin zaprezentowali w praktyce Światowy Dzień Dobroczynności (19.05.2016)
piątek, 20 maja 2016 17:29
Wyświetlono: 487 razy.
Wolontariusze z XL Catlin świętowali praktycznie Światowy Dzień Dobroczynności w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn na Tarnogaju (19.05.2016)

Nie wszyscy wiedzą, że 19 maja obchodzony jest coraz popularniej Światowy Dzień Dobroczynności. Mieszkańcy i personel dwóch naszych wrocławskich placówek — Schroniska św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z Dziećmi oraz Schroniska dla Mężczyzn (na Tarnogaju) — przekonali się o tym wczoraj, gdy zjawiły się u nich grupy pracowników firmy XL Catlin, które od razu zabrały się za porządkowanie, sprzątanie oraz… "upgrade" ogródka!

Więcej…
 
Reprezentacja Koła Wrocławskiego TPBA wygrała I Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach
poniedziałek, 07 grudnia 2015 11:58
Wyświetlono: 623 razy.

W I Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Bezdomnych w Szachach, które rozegrane zostały w dniach 27–29 listopada 2015 w Szczecinie-Golęcinie, uczestniczyło 16 drużyn z całego kraju, wygraliśmy wszystkie z 9 rozegranych meczy. Ponadto Ryszard Kamiński zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej wśród osób grających na pierwszej szachownicy, Ryszard Podwórny był najlepszym graczem na drugiej szachownicy, natomiast Przemysław Kowalski — na trzeciej.

Więcej…
 
Wyjazd podopiecznych św. Brata Alberta do Wambierzyc i Gór Stołowych (04.10.2015)
wtorek, 13 października 2015 13:13
Wyświetlono: 1047 razy.
Na Szczelińcu Wielkim (2015)

W słoneczną niedzielę pierwszego tygodnia października 2015 mieszkańcy, pracownicy i przyjaciele Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wybrali się na autokarową wycieczkę-pielgrzymkę w malownicze pasmo Sudetów (Góry Stołowe) oraz do wambierzyckiej bazyliki Matki Bożej Królowej Rodzin…


Więcej…
 
Tydzień kultury gruzińskiej w placówkach Koła Wrocławskiego TPBA
czwartek, 07 maja 2015 13:32
Wyświetlono: 632 razy.
Prezentacja kultury gruzińskiej w Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi we Wrocławiu

W dniach 4–7 maja 2015 w czterech placówkach Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta trwa cykl prezentacji zorganizowany przez Awtandiła Mamałaszwilego z Gruzji i Julię Sorokinę z Krymu, który można by nazwać "tygodniem kultury gruzińskiej". Podopieczni naszych schronisk i noclegowni z zainteresowaniem przyjęli odwiedziny życzliwych i pełnych pasji osób z bardziej lub mniej egzotycznych krajów…

Więcej…
 
Zdobywcy z wrocławskiego Brata Alberta na Gran Paradiso i Mont Blanc
środa, 07 maja 2014 11:51
Wyświetlono: 1415 razy.
Brat Albert na Gran Paradiso i Mont Blanc

Na jesieni 2013 roku trzej pracownicy Schroniska i Noclegowni św. Brata Alberta we Wrocławiu — Robert Jacaszek, Radek Szal i Przemek Kowalski — pojechali w Alpy. Działali w masywie Gran Paradiso i Mont Blanc, byli powyżej 4000 m n. p. m. Duch naszego patrona — św. Brata Alberta towarzyszył im nie tylko na fladze, ale i w sercach. Planują następne wyprawy ku chwale Brata Alberta!  :-)

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 60