Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Inicjatywy, programy i projekty

Aktualnie w Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta realizowanych jest szereg inicjatyw i programów (projektów) mających na celu z jednej strony aktywizację społeczną i zawodową osób bezdomnych w naszych placówkach, zmianę postrzegania zjawiska bezdomności w społeczeństwie, natomiast z innej strony — poszerzenie spektrum świadczonych usług i podniesienie jakości funkcjonowania naszej organizacji.

PROGRAMY i PROJEKTY

Realizujemy / kierujemy:

Uczestniczymy / partnerujemy:

Trwają:

  • MiserArt — strefa kultury w labiryncie wykluczenia (od 2014)

  • Pomoc Żywnościowa 2016 — program operacyjny (POPŻ 2014–2020) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

  • Razem możemy więcej — program charytatywny Fundacji Dbam o Zdrowie

Zakończone:

  • Wsparcie od A do Z — aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

  • Pomoc Żywnościowa 2014, 2015 — program operacyjny (POPŻ 2014–2020) współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym (FEAD)

* * *

Powyższy katalog projektów uzupełniają inicjatywy stałe, zarządzane i finansowane w różny, często niestandardowy sposób:

INICJATYWY STAŁE

Realizujemy:

Uczestniczymy / partnerujemy:

Trwają:

Zakończone:

  •  

  •  

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online


Wrocławska Spółdzielnia Socjalna sprząta także w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
Wpisany przez EP   
wtorek, 10 października 2017 13:35
Wyświetlono: 252 razy.

Pracownicy naszej Spółdzielni (WSS) nie boją się żadnych wyzwań, nawet „wielkoformatowych” — każdego miesiąca hala Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu na nowo cieszy blaskiem szyb gablot, a w podłodze można się przeglądać…

Więcej…
 
Osiemnastka Wieśka w „Albertówce” w Jugowicach (2017)
wtorek, 22 sierpnia 2017 14:22
Wyświetlono: 650 razy.

W ostatnich dniach Wiesiek, członek zespołu Cinema Albert Productions, obchodził 18 lat trwania w trzeźwości. Warto posłuchać, co z tej okazji ma do powiedzenia: „[…] bo dzisiaj właśnie jest osiemnaście lat, jak nie piję…”

Więcej…
 
Wolne miejsca w projekcie Społecznie Odpowiedzialny Wrocław (01.08.2017)
wtorek, 01 sierpnia 2017 10:04
Wyświetlono: 655 razy.

Wrocławskie Centrum Integracji informuje: „Zwolniło się kilka miejsc w projekcie Społecznie Odpowiedzialny Wrocław. W związku z tym chętnie przyjmiemy osoby zainteresowane do trzech grup zawodowych:
- pracownik remontowo-budowlany,
- pracownik gospodarczo-porządkowy,
- opiekun osoby zależnej.
Więc jeśli jesteś osobą bezrobotną, zainteresowaną wzięciem udziału w naszym projekcie, zapraszamy do nas…

 

Więcej…
 
Wroclaw.pl: Społecznie Odpowiedzialny Wrocław
czwartek, 01 czerwca 2017 11:09
Wyświetlono: 1210 razy.

Wrocławska Spółdzielnia Socjalna wspólnie z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i gminą Wrocław realizują od 01.08.2016 do 31.01.2019 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekt pn. „Społecznie Odpowiedzialny Wrocław”. Zakłada on wprowadzenie Lokalnego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej (LPRES)…

Więcej…
 
Streetworkerzy Wrocławskiego Koła TPBA po raz kolejny otrzymali wsparcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
piątek, 05 maja 2017 12:21
Wyświetlono: 434 razy.

Projekt Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pn. „Uliczne ambulatorium z pracownią streetworkingu w MiserArt” otrzymał dotację Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 138 000 zł w ramach „Programu wspierającego rozwiązywanie problemu bezdomności”. To już szósta edycja streetworkingu w naszym Kole dofinansowana przez Ministerstwo.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 39