Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Cinema Albert Productions

W grudniu 2005 roku Dariusz Dobrowolski, kierownik Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn we Wrocławiu-Tarnogaju, zainteresował swoich podopiecznych magią kina. Od tamtego czasu tworzą oni nietypową grupę filmową, którą nazwali Cinema Albert. Dzięki pracy nad filmami mężczyźni poznali inny świat. Gdy w pewnym momencie ich film został zakwalifikowany do udziału w konkursie filmów niezależnych w Gdyni, wielu z nich po raz pierwszy od lat wyjechało poza Wrocław. W trakcie festiwalu poznali Andrzeja Wajdę i wielu znanych aktorów. Uwierzyli w siebie. W to, że zawsze można zacząć od nowa… Jeśli uważasz, że ta inicjatywa jest godna wsparcia, możesz ją wesprzeć:

Przelew online
 
 

kierownik:
Dariusz Dobrowolski

ul. bp. Bogedaina 5,
50-514 Wrocław
GPS:  N51.08239, E17.066364

tel.: 71 336 70 07,

faks: 71 336 70 07,
e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.BratAlbert.wroclaw.pl/cinema
www.youtube.com/CinemaAlbert

 
 

W grudniu 2005 roku powstała w Kole Wrocławskim TPBA nieformalna grupa filmowa działająca na rzecz Towarzystwa i przyjęła nazwę Cinema Albert Production. Olbrzymi wpływ terapeutyczny, jaki dostrzegamy poprzez kolejne wyprodukowane filmy ("Sie masz Wiktor", "Pielgrzym", "Skopani", "Mój Manhatan", "Historia Kazia", "Człowiek który morza nie widział"), zainteresowanie innych kół Towarzystwa, mieszkańców schronisk, mediów — wszystko to skłania do podejmowania dalszych działań…

   


MojeOpinie.pl: Na jednym krawacie mogą powiesić się dwie osoby
czwartek, 09 czerwca 2011 11:04
Mój ManhatanMojeOpinie.pl: Do schroniska, prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. brata Alberta we Wrocławiu, prowadzi droga bez chodników. Ulica biskupa Bernarda Bogedaina znajduje się w odległości dziesięciu minut od centrum, jadąc tramwajem, jednak jej okolice wyglądają tak, jakby były usytuowane na peryferiach miasta. Budynek powstał z biurowca firmy Elwro. Zimą, ze względu na kiepski stan dachu, trzeba go odśnieżać. Kuchnia schroniska jest połączona z jadalnią, dlatego w jadalni nie można budować dostawek, zwanych manhatanami. Byłoby to niezgodne z przepisami Sanepidu.
Więcej…
 
MojeOpinie.pl: Manhattan nie tylko dla biznesmenów
czwartek, 09 czerwca 2011 11:50

Mój ManhatanMojeOpinie.pl: Jak podaje Wikipedia, Manhattan to najdroższa dzielnica Nowego Jorku. Można tam zobaczyć liczne atrakcje turystyczne oraz udać się do centrum finansowego. Na Manhattanie mieszkają bogaci biznesmeni, bankierzy i maklerzy giełdowi oraz nowojorska bohema artystyczna. Bohaterowie filmu Dariusza Dobrowolskiego mieszkają w schronisku dla bezdomnych i Manhatanem nazywają wielopiętrowe łóżka, które zimą, gdy brakuje miejsc do spania, każdego dnia stawia się, a następnie składa. Budżet filmu wyniósł 240 zł. Biznesmeni z Nowego Jorku zapewne chwyciliby się za głowy, gdyby przyszło im obliczyć koszty i zyski związane z jego powstaniem.

Więcej…
 
Moja Wigilia — swoje wiersze recytuje Leszek Herliczka (film dokumentalny)
wtorek, 08 stycznia 2008 13:30

Leszek Herliczka - Moja Wigilia [kadr]Obejrzyj film pt. „Moja Wigillia” — swoje wiersze recytuje Leszek Herliczka…

Więcej…
 
Film „Mój Manhatan” (opis wydawniczy)
niedziela, 07 listopada 2010 11:11

"Mój Manhatan"

"My Manhatan"

Produkcja i dystrybucja: © 2010 by Cinema Albert Production

W okresie zimowym w schronisku dla bezdomnych mężczyzn św. Brata Alberta w Szczodrem nocuje ponad 200 osób przy 96 miejscach. Mieszkańcy wieczorem w świetlicy budują czteropiętrowe konstrukcje z łóżek. Rano budowle demontują. Nazywają to miejsce Manhatanem.

We wrocławskich schroniskach św.Brata Alberta jest 420 miejsc. Przez cztery miesiące zimowe  znajdywało w nich schronienie przeszło 650 osób. Do 10 stycznia 2010 roku w Polsce zamarzło 40 osób bezdomnych.

Więcej…
 
Krótka relacja z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2009)
poniedziałek, 21 września 2009 15:11

Wiesław Pietrzak i Leszek Herliczka na FPFF w Gdyni 2009 [foto]Wróciliśmy z Gdyni, gdzie z naszym filmem "Skopani" uczestniczyliśmy w XXXIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem atmosfery, którą tam zastaliśmy. Spotkaliśmy się z wieloma ludźmi ze świata filmu. Obejrzeliśmy kilkadziesiąt filmów z różnych konkursów: głównego, offowego i młodego kina. Mieliśmy swoją galę w piątek o godz. 23:00, którą prowadził Maciej Orłoś.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 12 z 19
 

Nowości na naszych kanałach YouTube




 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->