Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodrem

Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn w Szczodremadres placówki:
Szczodre, ul. Trzebnicka 28

55-095 Mirków (poczta)
gmina Długołęka

tel./faks: 71 399 86 12
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

kierownik: Tadeusz Kirejczyk
wicekierownik: Andrzej Baumgart

 
 
Przelew online


Kapelan w Szczodrem
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
piątek, 30 listopada 2007 01:00

Po kilkunastu latach, czyli od odejścia ś.p. Brata Marcina Wójtowicza, pierwszego kapelana schroniska w Towarzystwie Pomocy, schronisko w Szczodrem doczekało się kapelana — Ojca Michała z Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu.

Więcej…
 
Kilka słów o naszej placówce
Autorstwo / redakcja: Andrzej Ptak   
środa, 03 stycznia 2007 12:49

W wigilię Bożego Narodzenia A. D. 2006 upłynie dwadzieścia lat od chwili poświęcenia schroniska dla bezdomnych w Szczodrem przez śp. Brata Marcina Marię Wójtowicza ze Zgromadzenia Braci Albertynów. Uroczystego poświęcania dokonał dwa lata później w dniu św. Jadwigi i św. Teresy z Avilla, J. E. ks. kardynał Henryk Gulbinowicz, ówczesny metropolita Archidiecezji Wrocławskiej. Neoklasycystyczny pałacyk stał się miejscem spotkań z najuboższymi i nieporadną próbą codziennego czynienia miłosierdzia. Miłosierdzia, które zbliża nas do tajemnicy sacrum i pozwala bez lęku pochylić się nad nędzarzem. Subtelny urok posługi najuboższym dopełniający się w akcie spotkania i obecności.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 3 z 3