Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Targi Organizacji Pozarządowych
Autorstwo / redakcja: Piotr Łoziński   
czwartek, 31 maja 2012 09:00

Dolnośląskie Forum Organizacji Pozarządowych i Aktywności SpołecznejW sobotę 25 maja zakończyły się Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2012, na których Koło Wrocławskie, Koło Jeleniogórskie oraz Zarząd Główny wystawiły wspólnie swoje stoisko.

Spotkanie Organizacji pozarządowych z mieszkańcami Wrocławia było dobrą okazją do zaprezentowania naszej działalności. Nasze stoisko reklamowało się hasłem "TUTAJ MOŻESZ POROZMAWIAĆ O BEZDOMNOŚCI POZA STEREOTYPAMI I POLITYCZNYMI HASŁAMI". W realizacji tego postulatu pomagali, Andrzej Ptak, zastępca kierownika Schroniska w Szczodrem oraz jeden z naszych mieszkańców, którzy gotowi byli odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące problemów osób bezdomnych i sposobów radzenia sobie z nimi. Siedzieli oni na ławeczce przy stole zastawionym chlebem, smalcem i ogórkami kiszonymi, które potęgowały zainteresowanie naszym stoiskiem. Ciekawy efekt wywoływały również dość poważne w brzmieniu improwizacje na harmonijce wykonywane Andrzeja Ptaka. Udało się rozdać wiele ulotek, informujących o naszej działalności i filmów o bezdomności autorstwa Darka Dobrowolskiego.

W trakcie takich wydarzeń pojawia się pytanie o zasadność organizacji podobnych imprez masowych. Przecież nie zmieni to postrzegania osób bezdomnych przez społeczeństwo. Same targi, czy to z powodu niewystarczającej reklamy, czy zwykłego braku zainteresowania, cieszyły się umiarkowaną frekwencją. Ilość rozdanych materiałów pozwala jednak mieć nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wiele osób usłyszy o nas, o naszej działalności, o Kiermaszu Dobroczynnym, a w przyszłości będzie chętnych do udzielenia nam pomocy lub zostania wolontariuszami.