Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Nasze życzenia na Boże Narodzenie 2017 i Nowy Rok 2018
Autorstwo / redakcja: Aleksander Pindral   
czwartek, 21 grudnia 2017 16:25

Z całą pewnością służba najbiedniejszym to jeden z pierwszych znaków, za pomocą którego wspólnota chrześcijańska pokazała się światu. Stało się tak dlatego, że wspólnota ta zrozumiała, iż życie uczniów Jezusa powinno wyrazić się poprzez braterstwo i solidarność w taki sposób, aby odpowiadały one głównemu nauczaniu Mistrza, który nazwał ubogich błogosławionymi i dziedzicami Królestwa Bożego.

— papież Franciszek, z Orędzia na I Światowy Dzień Ubogich (2017)

   
* dzieło rąk mieszkanki naszego Schroniska przy ul. Strzegomskiej

Drodzy Przyjaciele!

Tegoroczny czas Adwentu i świętowania Bożego Narodzenia przypada na zakończenie w Polsce ROKU ŚW. BRATA ALBERTA, Patrona ubogich, którym Papież Franciszek poświęca szczególną uwagę, a dla naszego Towarzystwa są oni w ogóle sensem istnienia i działalności.

Niech przeżycie tajemnicy Narodzin Zbawiciela pośród nas sprawi, iż życzenia pomnażania dobra, zdrowia, sił twórczych i pokoju w sercu spełnią się u progu nadchodzącego Nowego Roku 2018!

Życzenia te mam zaszczyt złożyć Państwu w imieniu całego Koła Wrocławskiego TPBA — naszych członków, pracowników, wolontariuszy oraz podopiecznych.


dr Aleksander Pindral
Prezes Zarządu Koła Wrocławskiego
Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online