Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

„Przebudzeni duchowo” na 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych w Licheniu (29.07.2017)
poniedziałek, 31 lipca 2017 11:47

Już po raz czternasty podopieczni schronisk i noclegowni Koła Wrocławskiego TPBA uczestniczyli w Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych w Licheniu, na terenie tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. W sobotni poranek 29 lipca 2017 na 25. edycję tego cyklicznego wydarzenia, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Przebudzeni duchowo”, wyruszył do Lichenia autokar pełen chętnych z naszych placówek pomocy — schroniska dla kobiet, dwóch schronisk męskich (przy ul. Bogedaina we Wrocławiu i w Szczodrem), a także z wrocławskiej noclegowni przy ul. Małachowskiego. Łącznie grupa liczyła 49 osób, a opiekę sprawowali: Andrzej Baumgart i Andrzej Mitrosz, który jak zawsze koordynował całe przedsięwzięcie.

Wyjazd jak i przyjazd odbyły się z zegarmistrzowską precyzją, wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną rzetelnością i odpowiedzialnością. Po przyjeździe na miejsce około 10:45, omówieniu spraw technicznych (godzina obiadu i wyjazdu), jak również przypomnieniu celu naszej pielgrzymki, wszyscy rozeszli się po sanktuarium. Godzina 14:00 obiad — zupa fasolowa z chlebem przygotowana przez kucharza Janusza ze schroniska w Szczodrem — wszystkim uczestnikom bardzo smakowała, szczególnie po wysiłku zwiedzania rozległego sanktuarium licheńskiego. Po obiedzie uczestnicy rozeszli się na spotkania grup oraz na dalsze zwiedzanie. Malownicza sceneria sanktuarium nadaje specyficzny, uroczysty klimat Licheńskim Spotkaniom Trzeźwościowym.

Letnia, upalna pogoda zachęcała do skorzystania z kąpieli w jeziorze i „złapania” paru gorących promieni słonecznych. Można było także zwiedzić urokliwe zakątki ogrodu, zobaczyć muzea, pomodlić się na drodze krzyżowej na Golgocie zbudowanej pośrodku licheńskich ogrodów. Podczas spacerów stale towarzyszyły nam dźwięki śpiewów i muzyki uczestników Spotkania. Nadawały one atmosferę jedności i wzajemnej życzliwości.

W godzinach 12:00–16:00 trwały spotkania przy muzyce na placu Koronacyjnym przy kościele św. Doroty, o 17:00 rozpoczął się mityng „pod gwiazdami” AA, na którym poszczególni mówcy opowiadali o swoim przebudzeniu duchowym. O 19:00 Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz Apel Maryjny. Homilię tę warto przeczytać: www.prymaspolski.pl/homilie/ogolnopolskie-spotkania-trzezwosciowe-29-07-2017-lichen

O 21:15 — punktualnie, jak zaplanowano — nastąpił wyjazd powrotny do Wrocławia. Wielu uczestników było w Licheniu po raz pierwszy. Ogromne wrażenie zrobiły na nich wielkość Sanktuarium oraz rozległość terenu i liczba obiektów do zwiedzania, jak również udział w mityngu AA i spotkaniu przy muzyce.

 

Foto: PrymasPolski.pl, Lichen.pl, LM.pl

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online